EBL: Czarni wygrywają u siebie z Astorią
Piotr Janczarczyk / EBL

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 09.01.2022, 17:22

Po wygranej Anwilu ze Stalą Ostrów Wielkopolski, Czarni potrzebowali dzisiaj zwycięstwa w starciu z Astorią Bydgoszcz, aby zrównać się punktami z ekipą w Włocławka. Gospodarze do dzisiejszej potyczki przystępowali po serii czterech triumfów z rzędu, z kolei Astoria wygrała tylko jeden swój ostatni mecz. Dziś górą byli Czarni, którzy zantowali swoje 14. zwycięstwo w tym sezonie.

Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane, choć Astoria jako pierwsza zdobyła punkty za sprawą Mateusza Zębskiego, ale po chwili na prowadzeniu byli już gospodarze. Od wyniku 5:2 goście zanotowali serial punktowy 8:0, ale Czarni odpowiedzieli jeszcze lepiej (14:1). W pierwszej kwarcie obie ekipy grały na przeciętnej skuteczności rzutów z gry, a minimalnie lepsi okazali się goście, którzy prowadzili 22:19. Na starcie drugiej kwarty wiceliderzy tabeli zanotowali kolejny imponujący serial, tym razem 12:0 i kiedy wydawało się, że zaczną uciekać już na dwucyfrową przewagę to rywale wybili ich z rytmu i przejęli kontrolę. Po chwili koszykarze Astorii wyszli też na prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy w połowie spotkania.

Od samego startu drugiej połowy widać było, że gospodarze są świadomi tego, że mecz sam się nie wygra i zabrali się do pracy. Momentalnie odrobili swoje straty z pierwszych dwóch kwart i wyszli na prowadznie, które już tylko stopniowo powiększali. Szczególnie dobrze w ekipie Czarnych wyglądali: Beau Beech (24pkt), Marek Klassen (18pkt) oraz Marcus Lewis (18pkt). Dzięki dobrej postawie po przerwie gospodarze prowadzili przed decydującą kwartą już 68:61. Ostatnia odsłona była już jednak tylko formalnością dla gospodarzy, którzy błyskawicznie odskoczyli na dwucyfrowy dystans i tylko powiększali swoją przewagę, by ostatecznie wygrać 99:78.

Czarni Słupsk - Astoria Bydgoszcz 99:78 (19:22, 21:22, 28:17, 31:17)

Czarni Słupsk: Beech 24, Klassen 18, Lewis 18, Young 10, Garrett 8, Słupiński 6, Jankowski 6, Witliński 4, Musiał 3, Oleksy 2, Kulikowski 0, Szczepanek 0.

Astoria Bydgoszcz: Camphor 15, Krasuski 15, Nizioł 10, Washpun 10, Zębski 8, Chyliński 7, Pluta 7, Cavars 6, Aleksandrowicz 0, Herndon 0, Kędel 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.