EBL: zwycięstwo Treflu po niesamowitym meczu

• Data publikacji: 09.01.2022, 19:22

Mnóstwo emocji dostarczył mecz Trefla Sopot z PGE Spójnią Stargard. Goście prowadzili 19:0, ale stracili przewagę. Spójnia ponownie odskoczyła, ale Trefl po raz drugi dogonił rywali i wygrał 72:71.

W drugim niedzielnym meczu w Ergo Arenie zmierzyły się Trefl Sopot i PGE Spójnia Stargard. Przed tym spotkaniem obydwa zespoły plasowały się tuż za strefą play-off. Sopocianie chcieli kontynuować serię trzech zwycięstw. Zdecydowanie nie pomógł im w tym fatalny początek meczu. Na pierwsze punkty czekali aż siedem minut. Spójnia była bardzo skuteczna i wyszła na prowadzenie 19:0. Był to zupełnie niespodziewany obrót sytuacji. Goście prowadzili nawet 26:5, ale Trefl rzucił jeszcze cztery punkty na koniec pierwszej kwarty.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze zmniejszyli różnicę do dziesięciu oczek - 20:30. Koszykarze ze Stargardu odpowiedzieli serią 7:0. Drużyna Trefla poprawiła nieco nastroje przed zejściem do szatni. Po dobrej końcówce drugiej kwarty przegrywała 30:39 i szansa na odrobienie wszystkich strat nie była mała. Gospodarze rozpoczęli drugą połowę od zdobycia pięciu punktów. Po kontrze zakończonej przez Brandona Younga sopocianie "po dalekiej podróży" wyszli na pierwsze prowadzenie. Po serii 10:0 było 50:46 dla ekipy z Trójmiasta. Spójnia jednak się nie poddała i po trzech kwartach wygrywała 56:52.

W czwartej kwarcie po rzucie za trzy punkty Justina Graya zespół ze Stargardu prowadził 64:55. To nie był koniec emocji. Od stanu 58:71 Trefl zaliczył serię 14:0. Zespół gości nie zdobył punktów przez prawie pięć ostatnich minut. Ważny w końcówce był faul niesportowy na Joshu Sharmie, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Spójnia miała ostatnią akcję do oddania rzutu na zwycięstwo, ale przechwyt zaliczył DeAndre Davis. Sopocianie po niesamowitym meczu wygrali 72:71. Darrin Dorsey zdobył 22 punkty.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 72:71 (9:26, 21:13, 22:17, 20:15)

Trefl: Dorsey 22, Sharma 17, Moten 14, Davis 7, Young 7, Gruszecki 5, Leończyk 0, Ziółkowski 0, Jaszczerski, Klawa, Łałak

Spójnia: Steele 21, Gray 18, Gilder 15, Spires 7, Śnieg 5, Szymkiewicz 3, Młynarski 2, Szmit, Zając, Korolczuk, Chodźko.