Serie A: Inter wciąż niepokonany na własnym stadionie
OgreBot/Wikimedia

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 09.01.2022, 22:55

W 21. kolejce Serie A Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Lazio Rzym 2:1. Podopieczni Simone Inzaghi'ego byli stroną zdecydowanie lepszą w tym meczu. Klub z Mediolanu pozostaje tym samym liderem tabeli i jedyną drużyną w tym sezonie, w lidze, niepokonaną na własnym boisku. To dwudziesty siódmy, domowy mecz Interu z rzędu bez porażki.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Inter narzucił swój styl gry rywalom i w pełni kontrolował sytuację na boisku. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 15. minucie, kiedy pięknym dośrodkowaniem popisał się Nicolo Barella, jednak Perisić uderzył zbyt wysoko i piłka przeleciała nad bramką. Dwie minuty później Martinez trafił do siatki, ale po interwencji systemu VAR gol został anulowany. W 24. minucie szczęścia spróbował Sanchez, ale jego strzał okazał się zbyt mocny. Nieustanny atak na bramkę Strakosha przyniósł efekt w postaci gola po pół godzinie gry. Perfekcyjnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Alessandro Bastoni, nie dając szans Albańczykowi w bramce Lazio. Mimo całkowitej kontroli nad meczem, drużyna z Mediolanu cieszyła się prowadzeniem zaledwie pięć minut. Defensywa Interu popełniła fatalny błąd, który na gola zamienił Immobile. Był to jedyny strzał jaki udało się oddać piłkarzom Mauricio Sarriego w pierwszej połowie. Do przerwy na Giuseppe Meaza wynik nie uległ już zmianie i przy stanie 1:1 piłkarze udali się do szatni.

W drugiej połowie rzymianie próbowali dotrzymać kroku swoim przeciwnikom. Piłkarze Lazio byli bardziej aktywni niż w pierwszej odsłonie meczu, jednak to Inter ciągle kontrolował grę. W 63. minucie Sanchez próbował wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale albański bramkarz okazał się lepszy w tej sytuacji. Cztery minuty później  Strakosha musiał jednak skapitulować po kapitalnym strzale głową Milana Skriniara. Słowak wyprowadził swój zespół na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania. Co prawda na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem Immobile po raz drugi w tym meczu skierował piłkę do siatki, ale znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1. Inter pozostaje niepokonany w lidze, na własnym boisku, od 27 kolejek. To najlepszy rezultat podopiecznych Simone Inzaghi'ego od 2011 roku.

Inter - Lazio: 2:1 (1:1)

Bramki: Bastoni 30', Skriniar 67' - Immobile 35'

Żółte kartki: Vidal - Luiz Felipe, Basić, Radu, Zaccagni

Inter: Handanović, Skriniar, de Vrij, Bastoni, Dumfries (77' Darmian), Gagliardini, Brozović, Barella (82' Vidal), Perisić (82 Dimarco), Martinez (73' Dżeko), Sanchez (73' Correa)

Lazio: Strakosha, Hysaj (81' Lazzari), Luiz Felipe, Radu, Marusić, Milinković-Savić, Cataldi (68' Lucas Leiva), Basić (68' Alberto), Anderson (60' Zaccagni), Immobile, Pedro

Sędzia: L.Pairetto