La Liga: remis Villarrealu z Atletico

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.01.2022, 23:04

Villarreal udowodnił dobrą formę i zremisował z Atletico Madryt 2:2. Gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego.

Pierwsze dwadzieścia minut przebiegło pod znakiem dominacji gości. Już w 10. minucie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się Angel Correa. Argentyńczyk tą próbą otworzył wynik meczu. Niedługo później Felipe obił słupek. Szczęście nadal nie sprzyjało graczom Diego Simeone. Correa po raz drugi trafił do siatki, lecz tym razem był na spalonym. Losy pierwszej odsłony zaczęły się odwracać. W 22. minucie Thomas Lemar zagrał ręką w polu karnym i Gerard Moreno stanął przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. Jego uderzenie sparował jednak Jan Oblak. Futbolówkę dobił Dani Parejo, ale  analiza VAR wykazała, że pomógł sobie ręką. Pięć minut później gospodarze dopięli swego po golu Pau Torresa.

Pierwszy kwadrans drugich czterdziestu pięciu minut zamknął gol Alberto Moreno. Były gracz Liverpoolu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niedługo trwała ich radość. W 67. minucie do wyrównania doprowadził Geoffrey Kondogbia. Reprezentant Republiki Środkowoafrykańskiej nie dokończył tego spotkania. Najpierw w 71. minucie został ukarany żółtą kartką, a w doliczonym czasie gry za otrzymanie kolejnej musiał opuścić boisko. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Villarreal - Atletico: 2:2 (1:1)

Bramki: 29' Torres, 58' A.Moreno - 10' Correa, 68' Kondogbia

Villarreal: Rulli - Estupinan (86' Jackson), Torres, Albiol, Foyth - Parejo, Capoue (81' Iborra), Gomez, Trigueros (74' Pedraza), A.Moreno (74' Pino) - G.Moreno

Atletico: Oblak - Llorente, Felipe, Hermoso, Lodi (63' Vrsajko) - Carrasco, De Paul (62' Felix), Kondogbia, Lemar - Correa, Cunha (63' Koke)

Żółte kartki: 71', 90+2' Kondogbia

Czerwona kartka: 90+2' Kondogbia

Sędzia: Alejandro Rojas