WTA Adelajda 2: porażka na rozpoczęcie sezonu Magdy Linette
Keith Allison/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 10.01.2022, 09:48

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Polka przegrała z Alison Riske w dwóch setach. Jednocześnie dla Amerykanki było to piąte zwycięstwo w bezpośrednich pojedynkach z Linette.

Magda Linette po ponad trzech miesiącach bez oficjalnego meczu powróciła na kort. Reprezentantka Polski w swoim inauguracyjnym spotkaniu tego sezonu stanęła po drugiej stronie siatki naprzeciw Alison Riske. Amerykanka do tej pory wygrała wszystkie cztery bezpośrednie spotkania z Linette, a na samym początku poniedziałkowej rywalizacji potwierdziła, że to w niej należy upatrywać faworytkę tego meczu.

Riske objęła prowadzenie 3:0, a po chwili podwyższyła na 5:1. Linette w tym czasie nie była w stanie utrzymać choćby raz swojego podania. Po bezbarwnym początku i obronie dwóch piłek setowych, biało-czerwona zagrała nieco lepszy fragment, co poskutkowało częściowym odrobieniem strat. Ostatecznie 31-latka zachowała koncentrację w końcówce partii i zapisała tę część na swoje konto.

W drugiej odsłonie wyraźnie poprawiła się gra serwisowa po obu stronach siatki. Obydwie seryjnie wygrywały swoje podania, co doprowadziło do stanu 4:4. W kluczowym momencie drugiego seta na słabszy okres swojej gry trafiła 29-latka. Linette na dziewięć ostatnich punktów była w stanie wygrać tylko jeden, a to z kolei spowodowało, że przepustkę do następnej rundy wywalczyła Alison Riske.

Alison Riske (USA) - Magda Linette (POL) 6:4, 6:4