NHL: wiele emocji i goli podczas weekendu

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 10.01.2022, 12:22

Zapraszamy na podsumowanie trzech dni z hokejową ligą NHL. Emocji i goli nie brakowało, ale nie brakowało też odwołanych spotkań z powodu zakażeń COVID-19.

Sobota

Carolina Hurricanes 6:3 Calgary Flames

18' Fast, 28' Stepan, 30', 60' Svechnikov, 33' DeAngelo, 59' Skjei - 6' Coleman, 34' Tkachuk, 49' Gaudreau

Wielu emocji, a przede wszystkim bramek dostarczyło spotkanie w Karolinie, gdzie Huragany podejmowały Płomienie z Calgary. Zaczęło się od szybkiego trafienia Blake'a Colemana dla gości. Pod koniec tercji zdołał jednak wyrównać Jesper Fast i było 1:1. Druga tercja to było show w wykonaniu gospodarzy, którzy w przeciągu pięciu minut zdobyli trzy bramki. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Derek Stepan, Andrei Svechnikov oraz Anthony DeAngelo. Straty gości zmniejszył nieco Matthew Tkachuk. Jeszcze bardziej zbliżyli się goście w połowie ostatniej tercji, dzięki trafieniu Johnny'ego Gaudreau, ale ostatnie dwa słowa należały do hokeistów Karoliny. W samej końcówce trafiali jeszcze Brady Skjei i ponownie Svechnikov.

.....

St.Louis Blues 5:1 Washington Capitals

Dallas Stars 3:2 Pittsburgh Penguins

.....

Niedziela

Colorado Avalanche 5:4 dogr. Toronto Maple Leafs

18' MacKinnon, 37' Makar, 51' Landeskog, 52' Compher, * Toews - 8' Kerfoot, 14', 15' Matthews, 26' Ritchie

Dopiero dogrywka przesądziła o wygranej hokeistów z Colorado nad ekipą z Toronto. Jednak początek w wykonaniu gospodarzy był fatalny, bo już w ósmej minucie gola dla przyjezdnych zdobył Alexander Kerfoot. Później, kolejne dwa trafienia dołożył jeszcze Auston Matthews, a w końcówce pierwszej tercji straty zdołał nieco zmniejszyć Nathan MacKinnon. Początek drugiej tercji to znów bramka dla gości autorstwa Nicka Ritchie. To jednak był już koniec strzelania w wykonaniu ekipy z Toronto. Jeszcze w końcówce drugiej części drugą bramkę dla Colorado zdobył Cale Makar, a w ostatniej odsłonie do remisu doprowadzili Gabriel Landeskog i J.T. Compher. Decydujące trafienie na początku dogrywki zadał Devon Toews.

.....

Carolina Hurricanes 3:4 dogr. Florida Panthers

Columbus Blue Jackets 4:3 New Jersey Devils

Montreal Canadiens : Buffalo Sabres (przeł.)

Philadelphia Flyers 2:3 dogr. San Jose Sharks

Tampa Bay Lightning 2:5 Boston Bruins

Winnipeg Jets : Seattle Kraken (przeł.)

Arizona Coyotes 2:4 Nashville Predators

Minnesota Wild 3:2 k. Washington Capitals

Anaheim Ducks 1:4 New York Rangers

Edmonton Oilers : New York Islanders (przeł.)

Vancouver Canucks : Ottawa Senators (przeł.)

Vegas Golden Knights 1:2 Chicago Blackhawks

Los Angeles Kings 4:0 Detroit Red Wings

St. Louis Blues 2:1 Dallas Stars

.....

Poniedziałek

Anaheim Ducks 4:3 k. Detroit Red Wings

7' Zegras, 39' Terry, 43' Comtois, * Rakell - 21' Hronek, 36' Bertuzzi, 48' Namestnikov

Minionej nocy odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym Kaczory mierzyły się z Czerwonymi Skrzydłami. Początek był lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy już po siedmiu minutach objęli prowadzenie. Grę w przewadze liczebnej wykorzystał Trevor Zegras. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej tercji. Zaraz po wznowieniu gry w kolejnej odsłonie wyrównał Filip Hronek, który również skorzystał z przewagi na lodzie. Później, to goście wyszli na prowadzenie za sprawą Tylera Bertuzziego, ale jeszcze przed końcową syreną zdołał wyrównać Troy Terry. W ostatniej części padły jeszcze dwa gole (po jednej dla obu ekip). Najpierw, dla Anaheim strzelił Maxime Comtois, a wyrównał Vladislav Namestnikov. Jednak do rozstrzygnięcia losów tego starcia potrzebne rzuty karne, w których lepsi okazali się miejscowi.