Australian Open: Polka odpada w kwalifikacjach do Wielkiego Szlema

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 10.01.2022, 13:05

Na pierwszej rundzie kwalifikacji zakończyły się marzenia Katarzyny Kawy (155. WTA) o starcie w tegorocznym Australian Open. Polka przegrała z Japonką Nao Hibino (129. WTA) wynikiem 1:6, 5:7.

Było to już drugie starcie pomiędzy tymi paniami w tym roku. Nieco ponad tydzień temu na turnieju w Melbourne górą okazała się Japonka, była to więc szansa do rewanżu dla zawodniczki z Polski. Katarzyna Kawa mecz rozpoczęła od wygranego gema, jak się później okazało był to jedyny pozytywny akcent Polki w tym secie. Już w trzecim gemie Hibino zdobyła przewagę przełamania a następnie wygrała każdy gem do końca seta. W związku z tym Kawa boleśnie przegrała pierwszego seta 6:1, aby nawiązać walkę musiała przede wszystkim uspokoić grę i ograniczyć liczbę niewymuszonych błędów.

Walkę udało się nawiązać Polce w drugim secie. Była ona zdecydowanie bardziej skuteczna i przede wszystkim nie podłamała się i nie oddała inicjatywy rywalce. Katarzyna swoje break pointy miała już w pierwszym gemie, jednak Japonka opanowała sytuację i obroniła podanie. To co nie udało się w premierowej partii tego gema wykonane zostało w gemie trzecim i nasza tenisistka wyszła na prowadzenie w spotkaniu. Hibino nie złożyła broni i przy stanie 3:2 dla Kawy to ona zdobyła przełamanie i doprowadziła do wyrównania. Przy wyniku 6:5 dla zawodniczki z Japonii Polka musiała utrzymać własne podanie aby doprowadzić do tiebreaka. Niestety nie wytrzymała ona presji i Nao Hibino zakończyła pojedynek po pierwszej piłce meczowej.

Katarzyna Kawa podobnie jak przed rokiem odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji australijskiego turnieju wielkoszlemowego. W nocy z poniedziałku na wtorek o awans do drugiej rundy eliminacji powalczy Urszula Radwańska. Pewne startu w Australian Open są dwie reprezentantki naszego kraju - Iga Świątek i Magda Linette.

Nao Hibino (JPN) [15] - Katarzyna Kawa (POL) 6:1, 7:5