Ligue 1: remis w hicie, Marsylia wygrywa bez Milika, a Lens z Frankowskim ogrywa Rennes - podsumowanie 20. kolejki

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 10.01.2022, 16:08

W miniony weekend odbyło się siedem z dziesięciu zaplanowanych spotkań 20. kolejki Ligue 1. Z powodu COVID-19 odwołano mecze w Montpellier, Lille i Angers.

Lyon 1:1 PSG

7' Paqueta - 76' Kehrer

Najciekawszym meczem 20. kolejki francuskiej ekstraklasy było starcie na Parc Olympique Lyonnais. Mimo, że paryżanie mieli przewagę przez cały czas trwania gry, to gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Paqueta, który wykorzystał znakomite podanie od Bruno Guimaraesa. Goście dążyli do wyrównania, ale brakowało im skuteczności, a zwłaszcza Kylianowi Mbappe, który co rusz obijał obramowanie bramki. Udało się gościom dopiero na niecały kwadrans przed końcem, gdy do bramki Anthony'ego Lopesa trafił Thilo Kehrer. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów 1:1.

Bordeaux 0:1 Marsylia

37' Under

Wpadkę paryżan wykorzystał ich odwieczny rywal Olympique Marsylia, który pokonał na wyjeździe ekipę Bordeaux. Niestety, stało się to bez udziału napastnika reprezentanta Polski Arkadiusza Milika, który nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych. Jedynego gola zdobył pod koniec pierwszej połowy Cengiz Under. Marsylczycy zdecydowanie dominowali, ale nie potrafili tego udokumentować kolejnymi bramkami.

Lens 1:0 Rennes

89' Said

Siedemdziesiąt minut w barwach RC Lens zaliczył inny z Biało-czerwonych Przemysław Frankowski, a jego zespół wygrał na własnym stadionie z dobrze spisującym się w tym sezonie Stade Rennes. Gospodarze prezentowali się nieco lepiej w tym spotkaniu, a zwycięską bramkę strzelili tuż przed końcem meczu, w 89. minucie. Konkretnie uczynił to Wesley Said, po kapitalnym dograniu piłki od Jonathana Claussa.

.....

Pozostałe wyniki 20. kolejki:

Nantes 0:0 Monaco

Clermont 0:0 Reims

Metz 0:2 Strasbourg

50' Ajorque, 90+1' Aholou

Brest 0:3 Nice

13' Dolberg, 79' Delort, 90+3' Gouiri

Montpellier : Troyes (przeł.)

Lille : Lorient (przeł.)

Angers : St. Etienne (przeł.)