14. kolejka 1. Ligi Kobiet

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 10.01.2022, 20:57

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji powróciły pierwszoligowe zespołu. Tym samym 14 seria gier rozpoczęła rundę rewanżową, decydującą o miejscach i rozstawieniu ósemki oraz pozycji spadkowej. Nowy rok zainaugurowało dwanaście zespołów, gdyż spotkanie BAS-u z SAN-Pajdą zaplanowane jest na niedzielę 15 stycznia.

Najwięcej dramaturgii, zwrotów akcji, umiejętności siatkarskich oraz złośliwości przedmiotów martwych miało miejsce w Aleksandrowie Łódzkim. Tamtejszy Libero podejmował na własnym terenie drużynę z Warszawy. Było to spotkanie „na wagę złota” dla obu ekip, gdyż plasują się one w dolnej części tabeli z podobnym bilansem punktowym. Początek rywalizacji nie zapowiadał niespodzianek. Gospodynie za sprawą taktycznej i kierunkowej zagrywki zmuszały rywalki do błędów, po czym skutecznie wykorzystywały kontrataki. Wygrały pierwszą partię i pewnie zmierzały do triumfu w kolejnej, lecz przy stanie 22:20 awarii uległo zasilanie. W tej połowie miasta, gdzie usytuowana jest hala, zgasło światło, a przerwa w dostawie prądu miała potrwać kilka długich godzin.

Gdy wydawało się, że to koniec sportowych emocji, organizatorzy spotkania zaproponowali dokończenie meczu w znajdującej się nieopodal hali Szkoły Podstawowej nr 4. Sędziowie, drużyny i obserwatorzy z ramienia ligi solidarnie przyjęli takie rozwiązanie. Zgodnie z regulaminem rozgrywek wyniki drugiej partii zostały skasowane, a zespoły wznowiły zmagania od stanu 1:0 w setach. Zawirowania techniczne, przenosiny i ponowna rozgrzewka sprawiły, że aktywniej grę zaczęły prowadzić przyjezdne. Były skuteczniejsze przy siatce zwłaszcza na linii blok-obrona, co pozwalało im spokojnie budować przewagę. Wygrały drugą odsłonę, lecz nie zdominowały gospodyń. Zrobiły to dopiero w tie-breaku, zamykając mecz z dziesięciopunktową przewagą.

Wyniki wszystkich spotkań kolejki:

Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki – AZS AWF Warszawa 2:3 (25:18, 25:27, 25:16, 21:25, 5:15)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 3:2 (25:20, 24:26, 23:25, 25:15, 16:14)
Częstochowianka Częstochowa – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)
Enea Energetyk Poznań – Solna Wieliczka 3:0 (28:26, 25:23, 25:12)
GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca – ITA TOOLS STAL Mielec 0:3 (13:25, 20:25, 20:25)
Karpaty Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (22:25, 25:20, 28:26, 25:23)