ATP: deblowe zwycięstwa Walkówa i Zielińskiego
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 11.01.2022, 13:58

Szymon Walków i Jan Zieliński przyzwyczaili nas do wspólnych występów, ale tym razem rywalizowali osobno. Walków w parze z Jirim Veselym awansowali do drugiej rundy turnieju ATP 250 w Sydney. Równie dobrze poradził sobie Jan Zieliński i Alexander Bublik, którzy wywalczyli awans w turnieju tej samej rangi rozgrywanym w Adelajdzie.

Szymon Walków i Jiri Vesely nie zaczęli zbyt dobrze wspólnej współpracy, bo już w trzecim gemie stracili podanie, które poskutkowało przegranym pierwszym setem. W drugiej odsłonie sytuacja się powtórzyła, a ich rywale, Andriej Wasilewskij oraz Denys Molchanov, mieli wszystko w swoich rękach. Polsko-czeski duet wykazał się jednak sporą wolą walki i doprowadził do rozgrywki tie-breakowej w tej odsłonie.

W kluczowym momencie seta Walków wraz z Veselym nie dali szans swoim przeciwnikom, a losy całego meczu rozstrzygnął decydujący set. Trzecia partia początkowo należała do białorusko-ukraińskiej pary, ale od stanu 4:2 Wasilewskij i Molchanov przegrali sześć punktów z rzędu. Chwilę później Polak i Czech wykorzystali trzecią piłkę meczową, a w następnej rundzie podczas zawodów w Sydney czekać ich będzie potyczka z doświadczonymi deblistami, Juanem Cabalem oraz Robertem Farahem.

Z kolei w Adelajdzie występuje Jan Zieliński, który połączył siły z Alexandrem Bublikiem. W przeciwieństwie do swojego kolegi z reprezentacji, swoje spotkanie dużo lepiej rozpoczął Zieliński. Pomimo dwukrotnej zmiany rywali, mocno skoncentrowani Polak i Kazach od mocnego akcentu rozpoczęli wtorkową rywalizację. Dokładnie 21 minut było potrzebne do wygrania pierwszego seta.

W drugim secie wszystko układało się po myśli Zielińskiego i Bublika do stanu 3:1. Od tego momentu Calum Puttergill oraz Adam Taylor grali dużo efektywniej. Australijczycy dosyć niespodziewanie wygrali drugą odsłonę 6:4 i nie można było ich skreślać przed super tiebreakiem. Trzeci set to walka od pierwszej do ostatniej piłki. Żadna z par nie była w stanie uzyskać bezpiecznej przewagi, a decydujący cios Polak wraz z Kazachem zadali przy stanie 8:8, kiedy wygrali dwie z rzędu akcje, co zapewniło im awans do drugiej fazy turnieju.

Szymon Walków/Jiri Vesely (POL/CZE) - Andriej Wasilewskij/Denys Molchanov (BLR/UKR) 4:6, 7:6(2), 10:8

Jan Zieliński/Alexander Bublik (POL/KAZ) - Calum Puttergill/Adam Taylor (AUS/AUS)[Alt] 6:1, 4:6, 10:8