Premier League: szósty gol Jana Bednarka dla Southampton
YT/Southampton FC

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 11.01.2022, 22:50

W zaległym meczu 18. kolejki ligi angielskiej Southampton FC, na St. Mary's Stadium, pewnie pokonuje Brentford FC 4:1. The Saints od 26 września nie przegrali na swoim stadionie. Bramkę otwierającą spotkanie zdobył Jan Bednarek, dla którego było to szóste trafienie w Premier League. Dzięki wygranej gospodarze wyprzedzili swoich bezpośrednich rywali i w tabeli zajmują obecnie 11. miejsce.

Southampton podchodziło do meczu z Brantford niepokonane od sześciu spotkań na własnym boisku. Taka seria buduje pewność siebie zawodników i właśnie z taką pewnością rozpoczęli mecz piłkarze Świętych. Ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka i już po 5 minutach mogli cieszyć się prowadzeniem 1:0. Ward-Prowse dośrodkował piłkę z narożnika boiska, a Jan Bednarek głową skierował piłkę do bramki rywali. To trzeci gol Polaka w tym sezonie. Pszczoły nie chciały być tylko drugoplanowym aktorem widowiska i również próbowały swoich sił w atakach pozycyjnych. W 23. minucie jeden z takich ataków na gola zamienił Vitaly Janelt. Przy wyniku 1:1 posiadanie piłki wyraźnie się wyrównało i byliśmy świadkami spokojnego konstruowania akcji przez obie ekipy. W 37. minucie Diallo potężnym uderzeniem z szesnastu metrów trafił w światło bramki, piłka odbiła się jeszcze od golkipera i przekroczyła linię bramkową. Gol został zapisany na konto bramkarza Brentford, Fernandeza. Wynik do przerwy - 2:1.

W drugiej połowie piłkarze Southampton szybko powiększyli swoje prowadzenie. W 49. minucie Armando Broja po solowej akcji strzelił w dolny róg bramki i sędzia wskazał ręką na środek boiska. Prowadzenie 3:1 zachęciło piłkarzy grających w południowej Anglii do kolejnych ataków. W 70. minucie Che Adams, który pojawił się na boisku pięć minut wcześniej, otrzymał podanie w polu karnym i podcinając piłkę ponad bramkarzem zmusił Fernandeza do wyjęcia piłki z bramki po raz czwarty w tym meczu. Southampton wygrało ostatecznie 4:1, co jest ich najlepszym wynikiem w obecnym sezonie. Wszystkie dotychczasowe mecze Święci wygrywali różnicą jednej bramki.

Southampton - Brentford: 4:1 (2:1)

Bramki: Bednarek 5', Fernandez 37’(OG), Broja 49', Adams 70' - Janelt 23’

Żółte kartki: Toney

Southampton: Forster, Tella (70' Armstrong S.), Bednarek, Lyanco, Salisu, Perraud, Ward-Prowse, Romeu, Diallo, Redmond (65' Adams), Broja (78' Armstrong A.)

Brentford: Fernandez, Ajer, Jansson, Pinnock (68' Jensen), Roerslev Rasmussen, Baptiste (56' Wissa), Norgaard, Janelt, Canos (76' Stevens), Mbeumo, Toney

Sędzia: S. Attwell