Narciarstwo alpejskie - PŚ: Shiffrin wygrywa wtorkowy slalom w Schladming
Rolandhino1/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 11.01.2022, 21:45

Mikaela Shiffrin wygrała wtorkowy slalom podczas zawodów Pucharu Świata w Schladming. Rywalizację ukończyło 53 zawodniczki.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Petra Vlhova. Czas Słowaczki wynosił 45 sekund i 28 setnych sekundy. Niespełna 30 setnych traciła do niej Niemka Lena Duerr, która zajmowała 2. miejsce, zaś czołową trójkę uzupełniała Kanadyjka Ali Nullmeyer.

W drugim przejeździe zawodniczki rywalizowały w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc. Ostatecznie zwyciężyła Amerykanka Shiffrin, która atakowała z 5. pozycji. Jej łączny czas wyniósł 1 minutę, 32 sekundy i 66 setnych sekundy. Tuż za nią sklasyfikowaną została Vlhova, która straciła 15 setnych sekundy, zaś na najniższy stopień podium wskoczyła Lena Duerr.

Liderką slalomu pozostaje Vlhova. Słowaczka zgromadziła 660 pkt.