Premier League: West Ham pokonuje Norwich. Czyste konto Łukasza Fabiańskiego
2019 Getty Images

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 12.01.2022, 22:38

Na Olympic Stadium w ramach zaległej 18. kolejki Premier League West Ham podejmował Norwich City. Spotkanie w stolicy Anglii przebiegało pod dyktando „Młotów”, choć widzieliśmy też kilka przebłysków gości. Ostatecznie to drużyna Łukasza Fabiańskiego mogła cieszyć się ze zwycięstwa 2:0.

Już w 2. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Jarrod Bowen uderzył piłkę z powietrza, ale z jego próbą poradził sobie Tim Krul. W pierwszym kwadransie lepiej wyglądali podopieczni Davida Moyes'a, lecz nikomu nie udało się umieścić piłki w siatce. Kolejne, upływające minuty to raczej spokojna gra obu ekip bez groźniejszych akcji. Bezrobotny na razie był Łukasz Fabiański. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy padł gol dla West Hamu, ale arbiter dopatrzył się spalonego po dośrodkowaniu i nie uznał bramki. Kilka chwil później nie było już żadnych wątpliwości. Na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny w tym spotkaniu Jarrod Bowen. Anglik wykorzystał centrę Coufala i głową skierował futbolówkę do siatki. Do szatni „Młoty” schodziły ze skromnym, zasłużonym prowadzeniem.

Druga część gry wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza. Podopieczni szkockiego menedżera kontrolowali przebieg meczu. Po upływie godziny dublet na koncie mógł mieć Bowen, lecz trafił on w poprzeczkę. Bezradne były „Kanarki” na Olympic Stadium. Gospodarze mieli pod kontrolą sytuacje na murawie, choć jedna akcja gości mogła wszystko zmienić. W końcu szansę na wykazanie się miał polski bramkarz, który musiał poradzić sobie z uderzeniem z dystansu zawodnika Norwich. Końcówka tego starcia zdecydowanie ciekawsza. Akcje z obu stron i duża dynamika podniosły atmosferę na trybunach i na boisku. Zobaczyliśmy jeszcze jednego gola Bowen'a, który wykorzystał podanie Masuaku, trafiając do pustej bramki. West Ham wygrał 2:0 i wskoczył na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dean Smith i jego zespół pozostał na ostatniej lokacie i szanse na utrzymanie maleją z każdą kolejką.

West Ham - Norwich City: 2:0 (1:0)

Bramki: 42', 85' Bowen

West Ham: Fabiański - Cresswell, Diop, Dawson, Coufal - Fornals, Rice, Vlasić (78' Masuaku), Lanzini, Bowen - Antonio (88' Yarmolenko)

Norwich City: Krul - Williams, Gibson, Hanley, Aarons - Rashica (72' Tzolis), McLean, Lees Melou - Idah (76' Rowe), Pukki, Płacheta (66' Dowell)

Sędzia: Simon Hooper