Superpuchar Włoch: Inter z trofeum po dogrywce i kardynalnym błędzie obrońcy Juve

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.01.2022, 23:37

Spotkanie o Superpuchar Włoch pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem FC zakończyło się zwycięstwem „Nerazzurrich”. Po golach Martineza i Sancheza dla mediolańczyków oraz trafieniu McKenniego dla Juve padł wynik 2:1. Wojciech Szczęsny cały mecz spędził jedynie na ławce rezerwowych

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Massimiliano Allegriego zabrakło Federico Chiesy, Juana Cuadrado, Aarona Ramseya, czy Matthijsa de Ligta. Simone Inzaghi nie mógł za to wystawić do rywalizacji jedynie Martina Satriano.

Od początku mecz mógł się naprawdę podobać, ponieważ rywalizacja była bardzo ciekawa i pełna intensywności z obu stron. Inter w pełni kontrolował rozgrywkę i był zdecydowanie stroną przeważającą, ale pierwsza bramka była autorstwem „Starej Damy”. Alvaro Morata ładnie wrzucił piłkę w pole karne, a zupełnie niepilnowany Weston McKennie pewnym uderzeniem głową pokonał Samira Handanovicia. Mediolańczycy jednak nie odpuszczali i już dziesięć minut później ponownie mieliśmy wynik remisowy. Potężnym strzałem z rzutu karnego, Lautaro Martinez nie dał najmniejszych szans na interwencję Matti Perinowi i umieścił futbolówkę w siatce.

W drugich 45 minutach tempo gry zdecydowanie spadło, a obie drużyny zaczęły zdecydowanie bardziej kalkulować. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry, nic wielkiego się nie wydarzyło i arbiter zarządził dogrywkę.

W dodatkowych 30 minutach również działo się bardzo niewiele i obie ekipy wyglądały tak jakby już tylko spokojnie czekały na konkurs „jedenastek”, aż nastała ostatnia 120 minuta. Właśnie wtedy kardynalny błąd w obronie popełnił Alex Sandro, co skrzętnie wykorzystał Alexis Sanchez i zapewnił Interowi triumf 2:1.

Inter Mediolan – Juventus FC 2:1 (1:1)

Bramki: 35’ Martinez(k.), 120’ Sanchez – 25’ McKennie

Inter: Handanović – Bastoni, de Vrij, Skriniar – Perisić (100’ Dimarco), Calhanoglu, Brozović, Barella (89’ Vidal
), Dumfries (89’ Darmian) – Martinez(75’ Sanchez), Dzeko (76’ Correa)

Juventus: Perin – Sandro, Rugani, Chiellini, De Sciglio – Bernardeschi (79’ Arthur), Rabiot, Locatelli (91’ Bentancur), McKennie – Morata (88’ Kean), Kulusevski (74’ Dybala)

Żółte kartki: 60’ Dzeko, 106’ Correa, 118’ Vidal, 120+1’ Sanchez - 43’ Bernardeschi, 105’ Dybala, 109’ Rugani

Sędzia: Daniele Doveri