Superpuchar Hiszpanii: Atheltic Bilbao zagra w finale

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.01.2022, 23:02

Athletic Bilbao dołączył do Realu Madryt i zagra w finale Superpucharu Hiszpanii. Baskowie odrobili straty i pokonali drużynę Diego Simeone 2:1.

W pierwszej połowie zespoły grały zachowawczo. Obie ekipy miały po jednej dobrej szansie na otwarcie wyniku. Już w pierwszej minucie Joao Felix trafił do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Goście zagrozili bramce po strzale Inakiego Williamsa, który obronił Jan Oblak. W drugich czterdziestu pięciu minutach Atletico nie oddało choćby jednego celnego strzału. Mimo to udało im się zdobyć bramkę. W 62. minucie Joao Felix strzelił w słupek, a odbita piłka trafiła w Unaia Simona i wpadła do siatki. Znakomicie Baskowie zaprezentowali się w ostatnim kwadransie spotkania. W 77. minucie Iker Munian dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Yeraya Alvareza, który doprowadził do wyrównania. Chwilę później było już 1:2. Nico Williams ledwie 10 minut po wejściu na boisko zdobył decydującego gola. Emocje w końcówce rosły i arbiter Guillermo Cuadra musiał pokazać kilka żółtych kartek. Tuż przed końcem z boiska wyleciał Jose Maria Gimenez. 16 stycznia Athletic Bilbao zagra z Realem Madryt w finale.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao: 1:2 (0:0)

Bramki: 62' (s.) Simon - 77' Alvarez, 81' N.Williams

Atletico: Oblak - Llorente (46' Renan Lodi), Vrsajko, Hermoso, Gimenez, Carrasco - Koke (84' Herrera), Kondogbia (51' De Paul), Lemar (85' Cunha) - Correa (71' Suarez), Joao Felix

Athletic: Simon - de Marcos, Martinez, Alvarez, Balenziaga (75' Berchiche) - Berenguer (70' N.Williams), D.Garcia, Zarraga (70' Vesga), Muniain - Sancet (70' R.Garcia), I.Williams

Żółte kartki: 90+1' Vrsajko - 83' Martinez, 90' Vesga, 90+1' I.Williams

Czerwona kartka: 90+4' Gimenez

Sędzia: Guillermo Cuadra