LFL: udany debiut Rekklesa, pentakill Agresivoo
Michal Konkol

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 14.01.2022, 02:00

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji we francuskiej LFL. Rozgrywki zainaugurowało hitowe starcie pomiędzy Karmine Corp, a Misfits Premier, które padło łupem Rekklesa i spółki. Świetną kolejkę w nowej ekipie zaliczył Agresivoo, który już w drugim meczu dla Team BDS Academy zdobył pentakilla. Po dwóch spotkaniach na szczycie ligowej tabeli znajdują się właśnie BDS.A, LDLC OL, a także Vitality.Bee.

Vander Lux 1/6/4 1/4/17 Thresh Hantera

Nowy sezon rozpoczął się od bardzo szybkiej walki 2 vs 2 na dolnej alei, w której fatalny błąd popełnił Woolite. Polski strzelec ustawił się zbyt ofensywnie i został zaskoczony przez Hantere już na pierwszym poziomie, co spowodowało oddanie pierwszej krwi na konto Rekklesa. W siódmej minucie Misfits Premier zdołali odpowiedzieć, wygrywając wymianę na bocie dwóch za jednego, ale stało się to głównie dzięki pomocy Lee Sina oraz Gangplanka. W kolejnych minutach rozgrywka zaczęła się układać pod Karmine Corp, które najpierw zdobyło smoka powietrznego, a w 14. minucie wygrało wymianę na dolnej alei dwóch za zero i zgarnęło drugiego smoka w grze. Siedem minut później całe piątki starły się wokół trzeciego smoka, a walka ponownie poszła po myśli KC, którzy wygrali ją pięciu za trzech, a następnie zgarnęli kolejne wzmocnienie dla siebie.

Misfits Premier ocknęło się dopiero w 26. minucie, gdy rywale byli już bardzo bliscy duszy. Powstała na rzece walka poszła jednak lepiej niż poprzednie i ekipa z trzema Polakami w składzie zdołała zdobyć pierwsze wzmocnienie na swoją korzyść. Trzy minuty później Karmine Corp rozegrało bardzo dobrze sytuację wokół Nashora, dzięki czemu pokonali dwójkę przeciwników i pewnie zdobyli Barona dla siebie. Następnie wykorzystując wzmocnienie, zespół ruszył środkową aleją, gdzie wygrał walkę trzech za zero i zniszczył pierwszy inhibitor w grze. W kolejnych minutach KC spożytkowało przewagę na dwa kolejne obiekty z Summoner's Rift - czwartego smoka, zapewniającego duszę górską, oraz drugiego Barona Nashora. Z takimi wzmocnieniami drużyna pewnie zniszczyła inhibitor na bocie, a następnie czekała na okazję do walki. Ta nastąpiła w 39. minucie, kiedy SAKEN kolejny już raz trafił Woolite'a ultem Vex i natychmiast "skasował" strzelca MSFP. Ledwie minutę później było już po wszystkim i Rekkles zapisał swoje debiutanckie zwycięstwo na koncie.

Erdote Leona 0/2/7 1/4/9 Braum Steeelback

Mecz rozpoczął się od intensywnej walki na dolnej alei, która już w trzeciej minucie zakończyła się zabójstwem Ezreala przeciwko Jhinowi. W kolejnych minutach rozgrywka była bardzo spokojna, a Team BDS Academy zaczął przejmować kontrolę nad Summoner's Rift, zdobywając dwa pierwsze smoki na swoją korzyść. Chwilę później zespoły wymieniły się zabójstwami na dolnej alei i mieliśmy wynik 1:2. W 17. minucie obie ekipy spotkały się wokół trzeciego smoka, a udana akcja Kennena zapewniła drużynie dwa zabójstwa, dzięki czemu BDS.A zdobyło trzeciego smoka. W 22. minucie Solary zdołali odpowiedzieć, wyłapując Lee Sina, dzięki czemu bez najmniejszego problemu powstrzymali rywali przed zdobyciem duszy, zdobywając swojego pierwszego smoka. Sześć minut później SLY wygrali kolejną walkę trzech za zero, ale nie potrafili zatrzymać Sheo, który w ostatniej chwili wskoczył na rzekę i smitem skradł wzmocnienie na konto Team BDS Academy, zapewniając kolegom duszę piekielną.

Gra wciąż była jednak niesamowicie wyrównana i każda wymiana dawała nam innego zwycięzcę. W końcu, w 33. minucie, to BDS.A wygrali walkę na topie, po której skierowali się po Nashora i pokonali go. Następnie zespół ruszył środkową aleją, gdzie doszło do decydującej walki. Ta z początku wyglądała dobrze dla Solary, którym udało się wyłapać Crownshota. Gracze zapomnieli jednak o polskim toplanerze na Kennenie, który wpakował się w sam środek teamfightu i natychmiast zgarnął trzy zabójstwa. Agresivoo nie pozwolił jednak uciec żadnemu z przeciwników i wyłapał pozostałą dwójkę, dzięki czemu zapisał na swoim koncie pierwszego pentakilla w LFL w 2022 roku, a jego ekipa zakończyła tydzień z bilansem 2-0.