Euroliga: Barcelona lepsza od Anadolu Efez

• Data publikacji: 14.01.2022, 22:17

W 21. kolejce Euroligi, podobnie jak w poprzedniej, rozegrano zaledwie cztery z dziewięciu spotkań. Najciekawiej było w Barcelonie, gdzie zespół gospodarzy wygrał 82:77 z Anadolu Efez.

W poprzednim sezonie w finale rozgrywek Anadolu Efez wygrało z Barceloną. Teraz turecki zespół wrócił do gry w Eurolidze po problemach z zakażeniami koronawirusem. Barca liczyła na rehabilitację po porażce z Armani Exchange Mediolan. Przez większą część meczu z Anadolu hiszpański zespół prowadził. W końcówce jednak goście zmniejszyli stratę z 72:80 na 77:80. Wtedy kluczową akcję wykonał Rokas Jokubaitis i gospodarze triumfowali 82:77, umacniając się na pozycji lidera. Litwin zdobył łącznie 16 punktów. W drugim czwartkowym spotkaniu w Monachium toczył się pojedynek Coreya Waldena z Mike'm Jamesem. Drugi z nich popisał się spektakularnym trafieniem na koniec pierwszej połowy, a AS Monako wygrało z Bayernem 83:78. Wyżej wspomniani koszykarze rzucili po 26 punktów.

Kolejne dwa mecze zostały rozegrane w piątek. Starcie CSKA Moskwa z LDLC Asvel Villeurbanne było wyrównane do czwartej kwarty. Gospodarze po serii 9:0 prowadzili 80:68. Podopieczni Dimitrousa Itoudisa nie oddali zapasu punktowego do samego końca i zwyciężyli 90:83. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Daniel Hackett, który zdobył aż 27 punktów. Zmagania w tym tygodniu zakończyło spotkanie hiszpańskich drużyn. Real Madryt od samego początku dominował w meczu z Bitci Baskonią i triumfował 89:74. Dla gości 16 punktów zdobył Wade Baldwin.