Skeleton - PŚ/ME: Martins Dukurs z jedenastym Pucharem Świata i zwycięstwem na koniec

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.01.2022, 16:27

Martins Dukurs został zdobywcą Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Dodatkowo Łotysz wygrał ostatnie pucharowe zawody w Sankt Moritz, dzięki czemu został także mistrzem Europy.

Martins Dukurs na prowadzeniu był już po pierwszym ślizgu, w którym uzyskał czas 1:07,01. Łotysz miał 0,42 sekundy zapasu nad drugim Christopherem Grotheerem. Na trzecim miejscu plasował się Alexander Gassner, tracący zaledwie 0,03 sekundy do Grotheera. Taki sam czas jak Niemiec miał także Samuel Maier.

W drugim przejeździe świetny Dukurs znów miał najlepszy czas ślizgu i pewnie triumfował. Na drugą lokatę po uzyskaniu takiego samego czasu drugiego ślizgu jak Martins Dukurs awansował Alexander Gassner. Natomiast Grotheer musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. W drugiej części rywalizacji kompletnie pogubił się Samuel Marier, który spadł dopiero na 15. miejsce.

Puchar Świata, dzięki świetnej końcówce sezonu zdobył Martins Dukurs, dla którego jest to już jedenasty triumf w cyklu. Łotysz łącznie zebrał 1623 punkty. Drugie miejsce ze stratą 72 "oczek" zajął czwarty w Sankt Moritz Axel Jungk, a trzeci był Christopher Grotheer. Na przestrzeni całego sezonu w zawodach Pucharu Świata nie wziął udziału żaden Polak.