Biathlon - IBU: zwycięstwo Bened, trzy Polki z punktami

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 14.01.2022, 18:32

Piątkowy sprint kobiet był kolejnym startem podczas przystanku Pucharu IBU w słowackim Breźnie. Przekonujące zwycięstwo odniosła Francuzka Camille Bened, która drugą na mecie Ewgeniję Burtasovą zdystansowała o ponad 13 sekund. Z dobrej strony zaprezentowały się Polki, bowiem pucharowe punkty wywalczyły Kinga Zbylut, Magdalena Gwizdoń oraz Joanna Jakieła.

Rywalizację w sprincie na swoją korzyść pewnie rozstrzygnęła Camille Bened, która była bezbłędna na strzelnicy oraz bardzo dobrze spisała się w biegu, osiągając na mecie czas 19:51.1 s. Podium uzupełniły biathlonistki z Rosji, które także popisały się strzelaniem "na czysto", a konkretnie liderka klasyfikacji generalnej Ewgenija Burtasova i Natalia Gerbulova. Czwarty rezultat uzyskała kolejna Francuzka, Gilonne Guigonnat. Pierwszym poza francusko-rosyjskim akcentem była Brytyjka Amanda Lightfoot, która zajęła piąte miejsce, a czołówkę uzupełniła Jenny Enodd z Norwegii.

Kolejny przyzwoity występ mają za sobą polskie zawodniczki, bowiem trzy z nich zajęły punktowane miejsca. Najlepsza była Konga Zbylut, która zanotowała jedno pudło na strzelnicy i uzyskała na mecie 25. rezultat. Powracająca do rywalizacji Magdalena Gwizdoń również zaliczyła jeden niecelny strzał, co przy słabszym biegu przełożyło się na zajęcie 34. pozycji. Lepszym dyspozycją biegową dysponowała z kolei Joanna Jakieła, która pudłowała dwukrotnie, ale zdołała wywalczyć kolejne punkty, zajmując 38. miejsce. Najmłodsza z ekipy Kamila Cichoń na strzelnicy pomyliła się raz, jednak słaba forma na trasie dała jej na mecie 63. lokatę.

Sprint kobiet na 7.5 km:

1. Camille Bened (Francja) 19:51.1 (0)

2. Ewgenija Burtasova (Rosja) +13.4 (0)

3. Natalia Gerbulova (Rosja) +18.2 (0)

4. Gilonne Guigonnat (Francja) +25.9 (0)

5. Amanda Lightfoot (Wielka Brytania) +30.8 (0)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.