Piłka ręczna - ME mężczyzn: Austria - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 14.01.2022, 20:30

Do samego końca nic nie było pewne, ale już wiemy, że dziś Polacy na pewno zagrają swój mecz inauguracyjny z Austriakami! Początek spotkania już o godzinie 20:30.

AUSTRIA - POLSKA 31:36 (14:17)

Relacja na żywo

Drużyna Patryka Rombla świetnie otworzyła turniej, mimo osłabień w składzie. Dwa cenne punkty trafiają na konto Biało-Czerwonych, a najlepszym zawodnikiem został Arkadiusz Moryto. Dziękujemy, że byliście z nami!

Austria - Polska 31:36 - To jest koniec tego meczu! Polacy wygrywają pierwszy mecz na mistrzostwach!

Austria - Polska 30:36 - Daszek po raz pierwszy nie trafia w tym meczu, ale za to nie zawodzi Krajewski. Minuta do końca!

Austria - Polska 29:34 - Pięć minut do końca. Ciężko, aby coś więcej się tu jeszcze zadziało, tym bardziej, że Polacy właśnie zdobyli kolejną bramkę z rzutu karnego.

Austria - Polska 29:32 - Czas dla Patryka Rombla, bo trochę wymknęła się spod kontroli gra w defensywie.

Austria - Polska 28:32 - Rzut za rzutem, cios za ciosem po obu stronach. Ciekawa będzie końcówka tego meczu.

Austria - Polska 26:31 - Michał Daszek robi dzisiaj świetną robotę. Stuprocentowa skuteczność w rzutach i kolejna bramka na konto Polski. Czas dla trenera Austriaków.

Austria - Polska 26:30 - Brawo dla Ariela Pietrasika, który właśnie zdobył dla drużyny pierwszą bramkę!

Austria - Polska 25:29 - Kartka była konsekwencją być może przypadkowego, ale niebezpiecznego faulu w wykonaniu naszego zawodnika. Polacy jednak utrzymują prowadzenie, do końca pozostało niespełna 11 minut.

Austria - Polska 24:28 - Czerwona kartka dla Szymona Sićki... Kiepska sytuacja spotkała teraz drużynę, ale gramy dalej.

Austria - Polska 23:28 - Gubią się już Austriacy, coraz trudniej im zagrozić naszej grze.

Austria - Polska 23:28 - Mateusz Zembrzycki przegrał w pojedynku jeden na jednego z Frimmelem. Szybko jednak odpowiada niezastąpiony Moryto.

Austria - Polska 21:26 - Szymon Sićko trafia między nogami bramkarza rywali. Przy okazji był faulowany, dzięki czemu Austriacy zagrają teraz bez dwóch zawodników.

Austria - Polska 21:25 - Trochę ponad kwadrans do końca meczu, a Biało-Czerwoni dzielnie bronią korzystnego wyniku. Dwie minuty kary dla Herburgera, można to wykorzystać.

Austria - Polska 20:25 - Ależ gra Arkadiusz Moryto! Fenomenalna akcja w wykonaniu zawodnika Vive Kielce.

Austria - Polska 20:23 - Z pięciu bramek przewagi zostały już tylko trzy. Dużo chaosu na boisku.

Austria - Polska 19:23 -. Trzeba uważać, ale po profesorsku zagrał teraz Krajewski!

Austria - Polska 18:22 - Dobrze, że Polacy szybko reagują, ale nie można gubić tak łatwo piłek...

Austria - Polska 16:21 - Dwie bramki z rzędu w przeciągu dziesięciu sekund i udana interwencja naszego bramkarza! Świetny fragment gry Polaków!

Austria - Polska 16:19 - Dość pewnie atakował teraz Bilyk. Wymieniają się ekipy ciosami.

Austria - Polska 15:19 - Moryto poprawia rzut po swoim koledze i mamy kolejną bramkę.

Austria - Polska 15:18 - Posch także o sobie przypomina.

Austria - Polska 14:18 - Wracamy do gry, a drugą połowę otwiera Olejniczak!

Austria - Polska 14:17 - Koniec pierwszej połowy, połowy bardzo dobrej w wykonaniu Biało-Czerwonych. Wracamy za kilka minut, a dobra informacja jest taka, że Polacy przystąpią do drugiej odsłony z trzema punktami przewagi.

Austria - Polska 13:16 - Ajjj, stracił teraz szansę Sićko, a to się zemściło trzynastym trafieniem Austriaków.

Austria - Polska 12:16 - Świetna akcja w wykonaniu Moryty! Polacy powiększają przewagę do czterech bramek na kilka sekund przed powrotem Austrii do pełnego składu.

Austria - Polska 11:13 - Kara dwóch minut dla Zivkovica i rzut karny dla Polaków, który był szansą do rehabilitacji dla Arka Moryto!

Austria - Polska 10:12 - Na razie bardzo dobry mecz Szymona Sićki. Podopieczni Patryka Rombla cały czas trzymają dwupunktowy dystans.

Austria - Polska 9:11 - Na boisko wszedł Kamil Syprzak i już miał okazję na oddanie rzutu. Był jednak w trudnej pozycji i nie trafił do bramki.

Austria - Polska 9:11 - Doświadczenie Przemysława Krajewskiego pomogło w tej akcji. Świetne dogranie Olejniczaka i kolejna bramka dla Polaków!

Austria - Polska 8:10 - Dłuższy fragment bez bramek po obu stronach. Nastąpiła też wymiana piłki po zgłoszeniu Frimmela.

Austria - Polska 8:10 - Agresywna gra w defensywie Polaków. To skutkuje kolejną pomyłką rywali.

Austria - Polska 8:9 - Przez jeszcze minutę gramy bez Olejniczaka, trzeba utrzymać prowadzenie przez ten czas!

Austria - Polska 7:9 - Austriacy tracą okazje do kolejnych trafień przez niecelne rzuty. U nas za to z lewego skrzydła rzuca Krajewski.

Austria - Polska 6:8 - Trochę chaosu wdarło się w grę Polaków, ale całe szczęście Szymon Sićko był na posterunku.

Austria - Polska 5:6 - Dynamiczna gra po obu stronach, a to może się podobać. Cały czas wynik w okolicach remisu.

Austria - Polska 4:5 - No i mamy piątą bramkę, z rąk Michała Daszka.

Austria - Polska 4:4 - Świetna interwencja Korneckiego! Wracamy pod bramkę Austriaków.

Austria - Polska 4:4 - Rzut karny jak "bułka z masłem" dla Webera. Teraz Austriacy zagrają w osłabieniu przez faul na Szymonie Sićko.

Austria - Polska 3:3 - Błyskawiczna odpowiedź Krajewskiego na trafienie przeciwników. Cios za cios grają ekipy w Bratysławie!

Austria - Polska 2:2 - Jest remis, Polacy starają się powstrzymywać rywali w obronie i póki co nieźle im to wychodzi.

Austria - Polska 2:1 - Michał Daszek, miejmy nadzieję rozwiązał worek trafień dla naszej drużyny.

Austria - Polska 2:0 - Druga bramka w tym meczu także dla rywali.

Austria - Polska 1:0 - Przy sygnalizacji gry pasywnej trafia Posch.

Austria - Polska 0:0 - Zaczynamy! Austriacy przy piłce.

Ekipy już wybiegły na boisko! Za moment mecz otwarcia Biało-Czerwonych, trzymajmy kciuki i kibicujmy!

Co warto wiedzieć przed meczem? Biało-Czerwoni napotkali spore problemy jeszcze przed wylotem do Bratysławy, a na miejscu wcale nie było prościej - ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa w meczu nie zobaczymy dwóch gwiazd naszej kadry - Adama Morawskiego i Piotra Chrapkowskiego. Patryk Rombel musi radzić sobie bez nich i kilku pozostałych dowołanych, ale reszta zawodników jest w pełni gotowa do gry.

Bilans spotkań wydaje się stawiać Polaków w roli faworytów. Na europejskim czempionacie Biało-Czerwoni z Austrią wygrywali szesnastokrotnie, ulegając rywalom tylko sześć razy. Jak będzie dziś? Startujemy o 20:30!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.