Bundesliga: Borussia gromi u siebie rywali z Fryburgu Bryzgowijskiego

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 14.01.2022, 22:45

Borussia Dortmund wygrała u siebie mecz 19. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Na polu pokonanych pozostawiła SC Freiburg, które uległo 1:5.

Przed spotkaniem ciężko było mówić o tak wysokiej wygranej miejscowych. Obie drużyny plasowały się bowiem w pierwszej czwórce ligowej tabeli.

Po pierwszej połowie Borussia prowadziła 3:0. Wynik spotkania otworzył w 13. minucie główkujący po dograniu z rzutu rożnego Meunier. W 25. minucie kolejny gol Meuniera, który ponownie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Tuż przed przerwą stadion w Dortmundzie mógł eksplodować, ale mecz toczył się bez udziału publiczności. Prowadzenie miejscowych podwyższył po kontrze uderzający w sytuacji sam na sam Haland.

Gospodarze odpowiedzieli w 61. minucie. Po nieudanej interwencji bramkarza gola strzelił dobijający Demirović. Był to jednak tylko jedyny gol przyjezdnych. Prowadzenie podwyższyli natomiast gospodarze. W 75. minucie gości stracili piłkę przed własnym polem karnym, po czym wyprowadzonym na sytuację sam na sam został niemylący się Haland. Wynik spotkania ustalił w 86. minucie uderzający zza pola bramkowego Dahoud.

Dla Borussii to trzynasta ligowa wygrana w tym sezonie. Obecnie ma na swoim koncie 40 pkt.

Borussia Dortmund 5:1 SC Freiburg

Bramki: 13' Meunier, 29' Meunier, 45+1' Haaland, 74' Haaland, 86' Dahoud – 62' Demirović

Kartki: 76' Brandt (DOR), 88' Haaland (DOR)

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier (75' M. Wolf), Can (46' Akanji), Hummels, Guerreiro (71' N. Schulz) – Brandt, Dahoud, Bellingham (85' Witsel) – Malen, Reus (71' T. Hazard), Haaland

SC Freiburg: Uphoff – Günter, Lienhart, Gulde, Kübler – Höfler, Haberer (65' Keitel) – Grifo (46. Schade), Džong (46' Demirović), Sallai (65' Weisshaupt) – Höler (81' Petersen)