Lotto Ekstraklasa: grad goli w Gdynii

• Data publikacji: 01.09.2018, 17:29

Sobotnie zmagania w ramach 7. kolejki Lotto Ekstraklasy zainaugurowało starcie Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. Kibice zebrani na stadionie w Gdynii byli świadkami ciekawego pojedynku, zakończonego remisem 2:2.

Mecz w Gdynii rozpoczął się od nieuznanego gola dla Arki. Bohdanow wpakował piłkę do siatki po wrzucie z autu, ale po interwencji VAR-u arbiter zmienił swoją decyzję i nakazał grę od rzutu wolnego. Wszystko dlatego, że na pozycji spalonej znajdował się Helstrup, utrudniający interwencję golkiperowi rywali. Kilkanaście minut później swoją okazję mieli goście. Sanogo uderzał z obrębu pola karnego, ale bardzo dobrze jego intencje wyczuł Steinbors i skutecznie wybronił jego strzał.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 30. minuty. Było jednak warto. Janota zdecydował się na uderzenie z dwudziestu metrów i potężnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Zagłębia. Kilka chwil później Arkowcy mogli podwyższyć, ale Kolev przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zagłębia.

Sosnowiczanie zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą. W drugiej minucie doliczonego czasu gry strzał Wrzesińskiego ręką w polu karnym zatrzymał Marić. Jedenastkę na gola zamienił Sanogo. Steinbors rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Po zmianie stron bliscy wyjścia na prowadzenie byli przyjezdni. Wrzesiński w 55. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Steinborsem, ale przegrał ten pojedynek. Najciekawsze zaczęło dział się jednak dziesięć minut później. Najpierw gospodarze objęli prowadzenie koronkowej akcji i strzale Zarandii, ale już dwie minuty później z powrotem był remis. Strzałem z linii pola karnego gola na 2:2 strzelił Szymon Pawłowski.

Końcowe minuty spotkania nie przyniosły rozstrzygnięcia. Najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiego gola miał w 88. minucie Jankowski. Zawodnik Arki miał bardzo dużo miejsca w polu karnym Zagłębia, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Bramki: Janota (30'), Zarandia (66') - Sanogo (45+3' karny), Pawłowski (68')

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marić, Helstrup (77' Danch), Marciniak – Sulewski (56' Siemaszko), Bohdanow, Nalepa, Janota, Zarandia – Kolev (65' Jankowski)

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Banasiak – Wrzesiński, Nowak (70' Jędrych), Milewski, Pawłowski, Udovicić (81' Cristovao) – Sanogo (89' Torunarigha)

Żółte kartki: Janota, Zarandia, Marić - Sanogo, Polczak, Nowak, Torunarigha

Sędziował: Krzysztof Jakubik