Narciarstwo alpejskie - PŚ: Kriechmayr najlepszy w Wengen, ostatni zjazd Carlo Janki
chriscom / flickr

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 15.01.2022, 14:20

W dzisiejszym zjeździe w szwajcarskim Wengen zwyciężył Vincent Kriechmayr z Austrii. Obok niego na podium stanął reprezentant gospodarzy - Beat Feuz oraz Włoch - Dominik Paris. Swój ostatni zawodowy start zaliczył Carlo Janka, któremu nie udało się ukończyć rywalizacji.

Jako pierwszy na trasę w Wengen wyruszył Matthias Mayer z Austrii, który uzyskał piąty czas zjazdu. Najlepszy w całej stawce był dziś jego rodak - Vincent Kriechmayr, u którego ciężko było doszukać się jakiegokolwiek znacznego błędu. Drugi czas uzyskał reprezentant gospodarzy - Beat Feuz. Szwajcar stracił do zwycięzcy 0,34 sekundy. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Dominik Paris z Włoch, a rywalizację z Feuzem przegrał o zaledwie 0,10 sekundy.

Ostatni start w karierze zaliczył dzis Carlo Janka. Szwajcarski mistrz olimpijski z Vancouver pożegnał się z Pucharem Świata na swojej ulubionej trasie, której dziś nie udało mu się ukończyć. Janka był też jednym z dwóch niesklasyfikowanych zawodników.