Saneczkarstwo - PŚ: niemiecka dominacja, Chmielewski i Kowalewski na dziesiątej pozycji
Steffen Prößdorf/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 15.01.2022, 15:15

W sobotę na torze w Oberhofie saneczkarze rywalizowali w jedynkach i dwójkach męskich. W pierwszej konkurencji najlepszy okazał się Johannes Ludwig. W dwójkach również triumfowali przedstawiciele gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Artl. Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski zajęli dobrą dziesiątą pozycję.

Jako pierwsi na tor w Oberhofie wyruszyli panowie, startujący w jedynkach. Najlepszy okazał się faworyt gospodarzy Johannes Ludwig. Niemiec osiągnął najlepszy czas pierwszego oraz drugiego przejazdu. Kolejne miejsca na podium również zajęli reprezentanci Niemiec. Max Langenhan stracił do zwycięzcy 0.304 sekundy, a doświadczony Felix Loch 0.316 sekundy. Na kolejnych miejscach uplasowali się Austriacy, a dokładnie czwórka zawodników z Tyrolu. Najlepiej wypadł Nico Gleirscher, który stracił do podium około 0.1 sekundy.

W rywalizacji dwójek mieliśmy swoich przedstawicieli. Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski w piątkowym starcie w ramach Pucharu Narodów zajęli trzecią pozycję, która zagwarantowała im start w sobotnich zmaganiach. Polacy po pierwszym ślizgu byli na jedenastej pozycji. W drugiej swojej próbie poprawili się i awansowali o jedną lokatę. Całą rywalizację zwyciężyli Tobias Wendl oraz Tobias Artl. Zaledwie o 0.1 sekundy przegrali z rywalami z Niemiec Łotysze Andris i Juris Sics. Podium uzupełnili inni gospodarze Robin Johannes Geueke oraz David Gamm. Największy awans zanotowali Rosjanie Aleksandr Denisev i Valdislav Antonov, którzy z dziewiętnastej lokaty przesunęli się, aż na dziewiątą.