Bundesliga: hat trick Lewandowskiego przeciwko FC Koeln. Polak złamał kolejną granicę

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 15.01.2022, 18:04

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Koeln wynikiem 4:0. Hat tricka w tym spotkaniu ustrzelił Robert Lewandowski. Ostatnia bramka w tym meczu była trzysetnym golem Lewandowskiego w Bundeslidze.

Do Kolonii przyjechał dziś lider z Monachium. Bayern w tym sezonie przegrał tylko trzy razy, co ciekawe jedyną wyjazdową porażkę Bawarczycy ponieśli w Augsburgu. FC Koeln również prezentuje dobrą formę, balansują oni na granicy strefy dającej awans do europejskich pucharów. W każdym z ośmiu poprzednich spotkań między tymi drużynami padały co najmniej trzy bramki.

Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Pierwszą bramkę strzelił nie kto inny jak Robert Lewandowski, który po podaniu od Muellera znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Mecz toczył się w środku boiska, jednak to goście z Monachium tworzyli sobie lepsze sytuacje. Jedną z nich wykorzystał Tolisso, który popisał się świetnym strzałem pod poprzeczkę a kolejną asystę zanotował Thomas Mueller. Nieco ponad pięć minut po drugiej bramce dla Bawarczyków do siatki trafił Mark Uth, napastnik gospodarzy był jednak na spalonym i bramka nie została uznana.

Druga połowa to popis strzelecki Roberta Lewandowskiego. Polak najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam kiedy to dobrą interwencją nogami popisał się Schwabe. Później Lewandowski błędów już nie popełniał. Swoją drugą bramkę zdobył on w 62. minucie po podaniu Sane. Piłkarze FC Koeln dłużej utrzymywali, lecz nie przełożyło się to na liczbę sytuacji zagrażających bramce Manuela Neuera. Wynik spotkania mistrzowie Niemiec ustalili na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry. Swoją trzecią w tym meczu a 300 w swojej karierze w Bundeslidze strzelił Robert Lewandowski.

Bayern Monachium dzięki temu zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera niemieckiej Bundesligi, ich przewaga nad drugą Borussią Dortmund wynosi 6 punktów. FC Koeln za to na ten moment wypadło ze strefy dającej prawo do gry w europejskich pucharach.