Biathlon - Puchar IBU: Zbylut i Nędza-Kubiniec z punktami

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 15.01.2022, 16:07

Kinga Zbylut zajęła 18. miejsce w biegu pościgowym w ramach zawodów Pucharu IBU, które odbywały się w ten weekend w Brezno-Osrblie. Następnym przystankiem zaplecza Pucharu Świata będą Mistrzostwa Europy.

Co ciekawe, w sobotę nie rozegrano dwóch biegów pościgowych - pań i panów, jak to było rozplanowane w początkowym programie zawodów. Wszystko z powodu przeniesienia biegu sprinterskiego panów z piątku na sobotę. Ta zmiana nie przyniosła znakomitej formy Polaków, wśród których liczyliśmy na Andrzeja Nędzę-Kubińca, mającego iluzoryczne szanse na awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polak w sobotę zdobył punkty - na strzelnicy zaliczył 3 pudła i zajął 33. miejsce, będąc najlepszym z Polaków. 53. miejsce zajął Przemysław Pancerz (0+2), 56. był Tomasz Jakieła (3+2), a na 58. pozycji zakończył zawody Wojciech Skorusa. Wygrał Francuz Emilien Claude, który pudłował raz, ale tylko o 15 sekund wyprzedził Norwega Sindre Pettersena (3 pudła). Podium uzupełnił Rosjanin - Petr Pashchenko (0+1).

Wśród kobiet rozegrano bieg pościgowy i tu mieliśmy sytuację z najlepszym polskim występem w sobotę, co dziwić nie może, bo Kinga Zbylut wydaje się być faworytką do wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Pekinu. Forma Polki może nie jest idealna, bo dziś mimo niezłego 18. miejsca przydarzyły się Polce aż trzy pudła, co przełożyło się na dodatkowe 450 metrów biegu. Inne Polki pozostały w sobotę bez punktów - 43. miejsce zajęła Joanna Jakieła (5 pudeł), a Magdalena Gwizdoń zajęła 50. miejsce (6 pudeł). Bieg pościgowy wygrała Jewgienija Burtasowa z Rosji (2 pudła), która z olbrzymią przewagą 1:02,2 pokonała Sarę Andersson (4 pudła). Trzecie miejsce podium dla Norweżki Jenny Enodd (4 pudła).