Skoki narciarskie - PK: Wohlgenannt znów najlepszy, Polacy tragicznie
Christian Bier,CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 15.01.2022, 19:50

Austriacki skoczek Ulrich Wohlgenannt po raz kolejny w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Polacy spisali się tragicznie, bo żaden z nich nie awansował do finałowej serii.

Nie ma mocnych w tym sezonie Pucharu Kontynentalnego na Ulricha Wohlgenannta. Austriak wygrał trzeci z pięciu konkursów, w których startował oraz dwukrotnie był drugi. Podczas pierwszego konkursu w Oberstdorfie (za Titisee-Neustadt), skoczył 138,5 i 140 metrów co pozwoliło mu wygrać z przewagą ponad 10 punktów nad drugim Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem z Norwegii (138,5 i 130 m) i ponad 13 nad innym z "wikingów" Benjaminem Oestvoldem (136 i 137,5 m).

Tragicznie spisali się reprezentanci Polski. Żaden z nich nie awansował do finałowej "30". Najbliżej tego wyczynu był Arkadiusz Jojko, który zajął 33. miejsce, po skoku na odległość 114 metrów. Metr bliżej skoczył natomiast Szymon Zapotoczny, ale skalsyfikowany został dwie pozycje niżej. Na 38. pozycji skończył Szymon Jojko (111 m), na 41. Adam Niżnik (109 m), a na 42. Klemens Joniak (110 m). Jarosław Krzak został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy sprzęt jeszcze na górze Schatennbergschanze.