Saneczkarstwo - MEJ: polskie dwójki ze zmiennym szczęściem w Bludenz
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 15.01.2022, 20:24

Na torze w Bludenz rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów. Pierwszego dnia zmagań odbyła się rywalizacja w dwójkach kobiet i mężczyzn. Lepiej spisały się Nikola Domowicz oraz Dominika Piwkowska, które zajęły siódme miejsce.

W dwójkach juniorek Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska po pierwszym ślizgu z czasem 34,244 sekundy plasowały się ósmym miejscu. W drugiej części rywalizacji Polki minimalnie się poprawiły, co dało im awans o jedną lokatę. Najlepsze w obu przejazdach okazały się Viktorija Ziedina i Sedina Zvilna z Łotwy. Drugą pozycję ze stratą 0,138 setnych zajęły Luisa Romanenko oraz Pauline Patz. Natomiast najniższy stopień podium padł łupem Anastazji Kropaczewej i Aleny Starkowej. Rosjanki do złotych medalistek straciły ponad pół sekundy.

Natomiast w rywalizacji juniorów Marek Samek wraz z Kamilem Dziedziną swój start zakończyli po pierwszym ślizgu, w którym zostali zdyskwalifikowani. Złoty medal pewnie zdobyli Mortiz Jaeger i Valentin Steudte, uzyskując w obu przejazdach najlepsze rezultaty. Drugi stopień podium przypadł parze Michaił Karnauczow/Jurij Czirwa. Brązowe medale wywalczyli Kaspars Rinks oraz Viatalijs Jegorovs. Łotysze o zaledwie 0,005 sekundy wyprzedzili Sergieja Zacharowa i Ilię Goriajnowa.