Kombinacja norweska - PŚ: Lamparter z drugim zwycięstwem w Klingenthal
Flawia Krawczyk

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 16.01.2022, 16:50

Johannes Lamparter zanotował drugie zwycięstwo podczas weekendu Pucharu Świata w Klingenthal. Wygrana zapewniła Austriakowi samodzielny fotel lidera klasyfikacji generalnej. Niedzielne zawody na drugim miejscu zakończył Kristjan Ilves, natomiast podium uzupełnił Franz-Josef Rehrl. Jedyny biało-czerwony, Szczepan Kupczak nie przystąpił do części biegowej i nie został sklasyfikowany.

Czołówka w części skoków nie różniła się wiele od tej z sobotnich zawodów. Tym razem jednak to Johannes Lamparter (143 m) zwyciężył konkurs skoków. Tuż za Austriakiem uplasował się jego rodak, Franz-Josef Rehrl, który oddał najdłuższy skok podczas niedzielnych zmagań (147 m). Skok Rehrla był jednak nisko oceniony, ale mimo to pozwolił mu do biegu przystąpić w tym samym czasie, co Lamparter. Trzecie miejsce przypadło Kristjanowi Ilvesowi (142 m), który z kolei do drugiej części przystąpił tylko cztery sekundy po dwóch pierwszych zawodnikach. Jedyny z reprezentantów Polski, który uczestniczył w niedzielnym konkursie, Szczepan Kupczak po skoku na odległość 116 metrów sklasyfikowany został na 39. pozycji.

Wyniki serii skoków

Niedzielny bieg toczył się o podobnej charakterystyce, jak ten sobotni. Czołowa trójka po skokach połączyła się w jedną grupę i wspólnymi siłami uciekała przed resztą stawki. Tym razem nie doszło do sprinterskiego finiszu, a skuteczny atak na dziewiątym kilometrze przeprowadził Johannes Lamparter, który samotnie przekroczył linię mety. Na ostatnich metrach rozegrały się losy drugiego miejsca, które ostatecznie przypadło Kristjanowi Ilvesowi z Estonii. Na trzeciej pozycji uplasował się Fran-Josef Rehrl. Do biegu nie przystąpił Szczepan Kupczak.