Saneczkarstwo - PŚ: Egle wygrywa jedynki kobiet, triumf niemieckiej sztafety
Sandro Halank, CC BY-SA 3.0

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 16.01.2022, 18:15

Za nami przedostatnia odsłona Pucharu Świata w saneczkarstwie. Zwyciężczynią w rywalizacji jedynek kobiet została Madeleine Egle, zaś w sztafecie wygrała kadra Niemiec.

JEDYNKI KOBIET
Już w pierwszym przejeździe najlepiej spisała się Madeleine Egle. Austriaczka pokonała trasę w czasie 41,994 sek i była jedyną zawodniczką w pierwszym przejeździe, która złamała granicę 42 sekund. Tuż za nią uplasowała się liderka Pucharu Świata - Julia Taubitz. Generalnie pierwsze siedem miejsc zajmowały wyłącznie przedstawicielki Austrii oraz Niemiec. Na ósmym miejscu uplasowała się dopiero zawodniczka innej nacji - Rosjanka Wiktoriia Demczenko z czasem 42,241. Czołową dziesiątkę zamykała Tatiana Iwanowa (42,268) oraz Szwajcarka Natalie Maag (42,331).

Drugi przejazd najszybciej wykonała Julia Taubitz, lecz nie wystarczyło jej to na pokonanie najlepszej tego dnia Egle. O zwycięstwie decydowały jednak ułamki sekund, bowiem różnica między nimi wynosiła zaledwie 0,020 sek. Kolejna - trzecia Anna Berreiter straciła już 0,265 sekundy. Warto jednak podkreślić, że wykonała znakomity przejazd dzięki któremu wjechała na podium z szóstego miejsca. Czwarta Natalie Geisenberger do podium straciła 0,011 sek, więc ponownie różnica była minimalna. Fatalny przejazd w drugim przejeździe wykonały czwarta i piąta po pierwszym zjeździe Cheyenne Rosenthal oraz Hannah Prock. Niemka i Austriaczka spadły jednak po pierwszej części rywalizacji zaledwie o jedną lokatę. Do dziesiątki awansowała Włoszka Andrea Voetter, która dzięki znakomitemu drugiemu przejazdowi awansowała z 13 lokaty na siódmą. Polka Klaudia Domaradzka po pierwszym zjeździe zajęła 26 miejsce, lecz drugi ślizg dał jej awans na lokatę 22.

SZTAFETA
W sztafecie zdecydowane zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec w składzie Julia Taubitz, Johannes Ludwig, Toni Eggert/Sascha Benecken. Przewaga ich to było 0,535 sekundy nad drugą reprezentacją Łotwy. Dużo ciekawsza była rywalizacja wcześniej wymienionych Łotyszy z Austrią, bo choć przez większość czasu to Austriacy byli wyżej niż Łotysze to na finiszu musieli uznać ich wyższość przegrywając o 0,006 sekundy. Kolejne nacje klasyfikowały się już z dużo większą stratą. Włosi tracili 0,810 sek, Rosjanie 1,033 sek, a pozostali ponad 2 sekundy. Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu ze stratą 3,237 sekundy pokonując jedynie Czechów i Ukraińców.