Saneczkarstwo - MEJ: Polska ósma w sztafecie na zakończenie zmagań
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.01.2022, 18:35

Za nami ostatni dzień mistrzostw Europy juniorów w saneczkarstwie. Na zakończenie rywalizacji w Bludenz odbyły się zawody w jedynkach oraz sztafecie.

W jedynkach juniorek bezkonkurencyjna była Melina Fischer, która wygrała oba ślizgi. Drugą lokatę ze stratą 0,033 sekundy zajęła jej rodaczka Jessica Degenhardt. Natomiast najniższy stopień podium przypadł Zane Kalumie. Niestety słabo poradziły sobie reprezentantki Polski. Anna Bryk uplasowała się na 18. pozycji. Natomiast Dominika Piwkowska była lokatę niżej. W jedynkach juniorów złoto powędrowało do Mariana Skupka. Słowak po pierwszym ślizgu był trzeci, ale dzięki świetnemu drugiemu przejazdowi wywalczył mistrzostwo Europy juniorów. Drugi Fabio Zauser do Skupka stracił 0,136 sekundy. Podium uzupełnił Eduard Aleksandrow. Lider po pierwszym ślizgu - Kaspars Rinks zakończył zawody dopiero na szóstym miejscu. W jedynkach juniorów udział wzięło czterech Polaków. Najlepszym z nich był Mateusz Karaś, który zakończył rywalizację na 13. pozycji. Lokatę niżej uplasował się Arkadiusz Trojga. Słabiej poradzili sobie Marek Samek oraz Kamil Dziedzina, którzy zajęli odpowiednio 21. i 22. miejsce.

Na zakończenie rywalizacji w Bludenz odbyła się sztafeta. W niej pewny złoty medal zdobyła kadra niemiecka, a na podium załapała się jeszcze Łotwa oraz Rosja. Reprezentacja Polski w składzie: Anna Bryk, Mateusz Karaś oraz Nikola Domowicz wraz z Dominiką Piwkowską w dwójce była ósma ze stratą blisko dwóch i pół sekundy do Niemiec.