Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt z dwunastym tytułem!

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 16.01.2022, 21:46

Real Madryt pokonał w finale Superpucharu Hiszpanii Athletic Bilbao wynikiem 2:0. Dla Królewskich jest to dwunasty Superpuchar w historii klubu.

Niedzielnym wieczorem na boisku spotkali się zwycięzcy Superpucharu Hiszpanii z dwóch ostatnich sezonów - Real Madryt i Athletic Bilbao, stawką spotkania było właśnie to trofeum. Aby awansować do finału Real Madryt musiał wyeliminować w El Clasico FC Barcelonę. Athletic Bilbao w półfinale pokonał zaś inną drużynę ze stolicy Hiszpanii - Atletico.

Inicjatywę na początku spotkania przejęli piłkarze Realu Madryt. Athletic Bilbao w pierwszych minutach nie miał zbyt wiele do powiedzenia i grał mocno cofnięty na własnej połowie. Po kilkunastu minutach klub z Kraju Basków zaczął pokazywać się z lepszej strony, niejednokrotnie spychając rywali do defensywy. Rojiblancos brakowało jednak skuteczności, wykorzystał to Luka Modric, który oddał świetny strzał z dystansu i otworzył wynik spotkania. Bilbao mimo kilku dobrych okazji w pierwszej połowie nie oddało ani jednego celnego strzału.

W drugiej połowie również przeważał Real Madryt. Pięć minut po wznowieniu gry strzał Benzemy z okolic 16-go metra zablokował Yeray Alvarez, Królewscy od razu zaczęli sygnalizować zagranie ręką. Po analizie VAR sędzia przyznał im rację i wskazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Karim Benzema, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Sytuacja Realu Madryt wydawała się stabilna i piłkarze tego klubu uspokoili grę. Athletic miał kilka sytuacji na zdobycie bramki kontaktowej, lecz po żadnej piłka nie trafiła do siatki. Na niedługo przed zakończeniem meczu sędzia ponownie musiał przeanalizować powtórki, tym razem sytuacja dotyczyła potencjalnego rzutu karnego dla drużyny z Bilbao. I tym razem Cesar Soto Grado wskazał na wapno, teraz uznał jednak, że Eder Militao za zagranie ręką zasłużył na czerwoną kartkę. Przy rzucie karnym niesamowitą interwencją popisał się Thibaut Courtois, który nogą obronił Raula Garcia.

Real Madryt - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

Bramki: 38' Modric, 52' Benzema

Real: Courtois - Mendy, Alaba, Militao, Vazquez (90+1' Fernandez)- Kroos, Casemiro, Modric - Vinicius Junior (86' Marcelo), Benzema, Rodrygo (64' Valverde)

Athletic: Simon - Balenziaga (58' Berchiche), Martinez, Alvarez, de Marcos - Munian (81' Serrano), Zarraga (58' Vesga), D. Garcia, Berenguer (46' N. Williams) - I. Williams, Sancet (58' R. Garcia)

Żółte kartki: 51' Marcelino, 77' Garcia, 90' Alvarez

Czerwone kartki: 87' Militao

Sędzia: Cesar Soto Grado