Ligue 1: Gol z rzutu rożnego i dwie czerwone kartki!

• Data publikacji: 01.09.2018, 18:58

PSG po raz kolejny wywozi cenny łup z terenu rywala. 3 punkty dla Paryżan zapewnił ich ofensywny kwartet - Mbappe, Neymar, Cavani i Di Maria. Nie obyło się jednak bez problemów, a zawodnicy Olimpique Nimes mogą mówić o sporym pechu, bowiem mieli szansę nawet na zwycięstwo z obecnymi mistrzami Francji.

Początki dla PSG były ciężkie. Przyjezdnym szło jak po grudzie, a przez pierwsze 30 minut tylko raz Paryżanie zagrozili bramce rywala. Była to akcja Kyliana Mbappe z 11 minuty, kiedy to Francuz uderzył na bramkę z krawędzi pola karnego. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Dopiero w 36 minucie niemoc przełamał Neymar, który dopadł do podania Thomasa Meuniera i dokończył akcję z najbliższej odległości. Już cztery minuty później PSG wyprowadziło kolejny cios. Doszło do niecodziennej sytuacji, bo w 40 minucie Angel Di Maria wkręcił piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Do szatni goście schodzili w dobrych humorach, w końcu prowadzili 2:0 i nic nie zwiastowało tego, co miało nadejść w drugiej połowie.

Na drugą część spotkania trener Nimes zdecydował się wpuścił Anotnina Bobichona, który zastąpił Diallo, mającego na koncie żółtą kartkę. Był to strzał w dziesiątkę trenera Blaquart, ponieważ już w 63 minucie jego drużyna zdobyła kontaktową bramkę. Stało się to za sprawą nowego na boisku Bobichona, który trafił idealnie w "okienko" bramki Areoli. Był to początek problemów PSG. Kilka minut później doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Thiago Silva sprowadził jednego z napastników Nimes na ziemię, po tym jak wszedł wślizgiem w piłkę. Sędzia początkowo nie decydował się na podyktowanie rzutu karnego, jednak po kilku sekundach zdecydował, że skorzysta z VARu. Po obejrzeniu powtórki wskazał na wapno, a karnego na bramkę zamienił Savanier. W 74 minucie PSG uratowała poprzeczka, która zatrzymała strzał Savaniera, znajdującego się sam na sam z bramką. Kibice Paryżan mogą mówić o wielkim szczęściu. Także sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 77 minucie Kylian Mbappe odebrał genialne, długie podanie od Kimpembe i oddał silny strzał, nie dając szans na obronę bramkarzowi rywali. W 92 minucie spotkania strzelaninę zakończył Edinson Cavani, który z łatwością umieścił piłkę w bramce. Tym samym cały wybitny kwartet zakończy mecz z golem. Na sam koniec spotkania czerwoną kartkę obejrzał Kylian Mbappe, który po raz kolejny był ostro sfaulowany, niestety jeszcze ostrzej zareagował na atak na swoje nogi. Sędzia zdecydował się pokazać młodemu Francuzowi czerwo. Jednocześnie wyrzucił z boiska Savaniera, czyli gracza Nimes. Te kartki to podsumowanie meczu, który był bardzo ostry i zacięty. PSG te trzy punkty kosztowały sporo, a Olimpique Nimes na razie najlepiej się zaprezentowało, licząc wszystkich rywali Paryżan w tym sezonie.

Olimpique Nimes - PSG 2:4 (0:2)

Bramki: 1:2 Bobichon 63', 2:2 Savanier 69' (rzut karny)  - 0:1 Neymar 36', 0:2 Di Maria 40', 2:3 Mbappe 77', 2:4 Cavani 90+2'

Nimes: Bernardoni - Paquiez, Landre, Briancon, Alakouch, Valls (82' Bozok), Diallo (46' Bobichon), Savanier, Ripart, Guillaume (66' Depres), Thioub

PSG: Areola, Nsoki (66' Kehrer), Kimpembe, Silva, Meunier, Marquinhos, Rabiot, Mbappe, Neymar (91' Nkunku), Di Maria (82' Draxler), Cavani

Kartki: 3' Diallo, 95' Savenier - 18' Mbappe, 51' Neymar, 58' Meunier, 94' Mbappe

Sędziował: J. Brisard (Francja)