Piłka ręczna - ME: zwycięstwo Niemców, wyszarpana wygrana Węgrów

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 16.01.2022, 22:10

Niedziela przyniosła kolejne pojedynki w grupach B i D. W "polskiej" grupie ze zwycięstwa cieszyli się Niemcy, natomiast w grupie D swoje mecze wygrali Węgrzy i umacniający się na pozycji lidera Islandczycy.

Grupa B

Na otwarcie rywalizacji w tej grupie Portugalczycy i Węgrzy. Stawka tego spotkania była tym większa, że obie ekipy walczyły o pierwszy tryumf na tej imprezie i zachowanie szans na awans do dalszej fazy czempionatu. Spotkanie od szybkiej przewagi rozpoczęli Portugalczycy, jednak rywale równie szybko doprowadzili do wyrównania. Kolejne minuty upływały pod dyktando Madziarów, jednak końcowe fragmenty ponownie przyniosły wyrównaną grę z obu stron, która zaowocowała jednopunktowym prowadzeniem Portugalii i wynikiem 15:14 po połowie walki. Wyrównana gra i wymiana kolejnych trafień trwała również od początku drugiej połowy, co świadczyło o motywacji obu stron. Z czasem na trzy bramki zdołali jednak odskoczyć Węgrzy, chociaż i tym razem przewaga ta nie trwała długo. W ostatnich minutach wszytko wskazywało na to, że mecz ten zakończy się remisem, jednak Madziarzy zdołali zdobyć zwycięskie trafienie i tym samym wygrać całe spotkanie 30:31.

W drugim starciu na parkiecie zaprezentowali się Islandczycy i Holendrzy, którzy do tej pory miały na koncie zwycięstwa w spotkaniach otwarcia. Pojedynek ten od samego początku był bardzo wyrównany, a wynik nieustannie oscylował w okolicach remisu. W końcowych fragmentach pierwszej połowy wyższe obroty włączyli zawodnicy z Islandii, którzy wypracowali sobie dwie bramki przewagi. Taką samą różnicą zakończyła się również pierwsza część, która zakończyła się dla prowadzących wynikiem 15:13. Islandczycy mocne tempo utrzymali również na początku drugiej połowy, podwyższając przewagę na swoją korzyść do pięciu bramek. Holendrzy nie mieli jednak zamiaru się poddawać, stopniowo odrabiając wynik i z czasem doprowadzając do remisu. Choć końcowe fragmenty były bardzo wyrównane, z wygranej cieszyli się szczypiorniści z Islandii, pokonując rywali 29:28 i umacniając się na prowadzeniu w grupie.

Portugalia - Węgry 30:31 (15:14)

Grupa D

Zmagania w grupie D rozpoczęli Niemcy, którzy niesieni zwycięstwem nad ekipą w Białorusi liczyli na podobny przebieg meczu z Austrią. Lepszy początek zanotowali jednak rywale, którzy szybko odskoczyli na trzy trafienia. Faworyci szybko doprowadzili do wyrównania, by później wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Późniejsze minuty upływały pod znakiem wyrównanej gry i wymiany ciosów z obu stron, co przełożyło się na bliski remisu wynik po pierwszej połowie i prowadzenie Austriaków 15:16. Choć na otwarcie drugiej części Niemcy wyszli na czoło, rywale szybko dogonili wynik. Równie szybko faworyci powrócili na prowadzenie, które utrzymywali mimo usilnych starań goniących ich szczypiornistów z Austrii. Ostatecznie z kolejnego zwycięstwa na tej imprezie cieszyli się Niemcy, którzy pokonali rywali 34:29.

Drugie spotkanie przyniosło kolejny bój Biało-Czerwonych, w którym po raz kolejny pokazali o i wielką moc i pokonałi Białorusinów 29:20. Więcej na temat tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Niemcy - Austria 34:29 (15:16)

Polska - Białoruś 29:20 (14:11)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.