Serie A: podział punktów w Bergamo. Hit kolejki rozczarował

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 16.01.2022, 22:37

W niedzielny wieczór na Gewiss Stadium Atalanta w hicie 22. kolejki podejmowała Inter Mediolan. Spotkanie w Bergamo nie zachwyciło i ostatecznie padł remis 0:0.

Gospodarze, chcąc uciec piątemu Juventusowi i być może liczyć się jeszcze w walce o mistrzostwo Włoch musieli pokonać lidera. Obrońcy tytułu, zgarniając trzy punkty, mogli odskoczyć reszcie stawki i z optymizmem spoglądać na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu.

Początek meczu przebiegał bardzo spokojnie. Obie ekipy badały się nawzajem i czekały na dogodny moment do wyprowadzenia składnej akcji. Najlepszą okazję po upływie dwudziestu minut miał Edin Dzeko, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka. Kilka chwil później przed doskonałą sytuacją stanął Alexis Sanchez, lecz kapitalną interwencją popisał się Musso. Spotkanie intensywne, choć pozbawione jakości. Sporo niedokładności i prostych strat w kluczowych momentach pod polem karnym rywala z obu stron. Do przerwy nie oglądaliśmy goli na stadionie w Bergamo.

Świetnie mogła zacząć się druga połowa dla gospodarzy. W sytuacji sam na sam z Handanoviciem znalazł się Pessina, ale słoweńskiemu bramkarzowi udało się wybronić strzał zawodnika Atalanty. Po godzinie gry, obraz meczu za bardzo się nie zmienił. Lepiej wyglądali podopieczni Gian Piero Gasperiniego, ale ataki jego zespołu były bezskuteczne. W 70. minucie Inter powinien objąć prowadzenie. Z najbliższej odległości do bramki nie trafił Edin Dzeko. Nie oglądaliśmy goli na Gewiss Stadium do ostatniego gwizdka sędziego. Obie strony mogą czuć rozczarowanie, ponieważ Atalancie nie udało się znacząco zwiększyć przewagi nad Juventusem, a Inter ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim Milanem.

Atalanta - Inter: 0:0 (0:0)

Atalanta: Musso - Djimsiti, Palomino, Demiral - Pezzella, Koopmeiners, de Roon, Freuler - Pasalić (90' Zappacosta), Pessina (78' Miranchuk), Muriel (86' Piccoli)

Inter: Handanović - Bastoni (82' de Vrij), Skriniar, D'Ambrosio - Perisić, Calhanoglu (66' Vidal), Brozović, Barella, Darmian (66' Dumfries) - Sanchez (66' Correa), Dzeko (82' Martinez)

Żółte kartki: 37' de Roon, 85' Palomino - 42' Brozović, 62' Calhanoglu

Sędzia: Davide Massa