PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwa faworytek, premierowe zwycięstwo kielczanek

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 17.01.2022, 11:20

Kolejna, 13. kolejka PGNiG Superligi Kobiet upłynęła pod znakiem zwycięstw drużyn z czoła tabeli. Tym samym wygrane na swoim koncie zapisały zawodniczki z Lubina, Lublina, oraz Kobierzyc. Niespodziewane, premierowe zwycięstwo zanotowały kielczanki, które w meczu na tyłach tabeli pokonały Start Elbląg.

Rywalizację w 13. kolejce rozpoczęło w środę spotkanie w Koszalinie, w którym gospodynie podejmowały u siebie liderki tabeli z Lubina. Zawodniczki Zagłębia szybko zaznaczyły swoją wyższość na boisku i zaczęły budować na swoim koncie coraz większą przewagę, by pierwszą część zakończyć z wynikiem 19:13. Druga połowa była już bardziej wyrównana, a jej wynik oscylował w okolicy remisu. W ostatecznym rozrachunku pozwoliło to odnieść lubiniankom kolejne zwycięstwo i pokonać miejscowe 31:24. Podobny przebieg miało starcie w Kobierzycach, gdzie rywalkami gospodyń były szczypiornistki JKS-u Jarosław. Zawodniczki KPR-u zaliczyły pewniejszą pierwszą połowę i zbudowały sobie solidną przewagę, by na półmetku prowadzić 15:10. Druga część miała już znacznie bardziej wyrównany przebieg, jednak z końcowego tryumfu cieszyły się miejscowe, zwyciężając 28:24. Choć równie pewnego zwycięstwa można było spodziewać się w zamykającym kolejkę spotkaniu Perły Lublin i Piotrcovii, przyniosło ono znacznie więcej emocji. Już w pierwszej połowie wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, z delikatną przewagą po stronie gospodyń, które do przerwy prowadziły 12:10. Po powrocie na boisko wyrównana gra trwała dalej, co mogło zwiastować końcowy remis, Tak się nie stało, a z wygranej cieszył się zawodniczki Perły, wygrywając 24:22.

Największą niespodzianką tej kolejki z pewnością sprawiły u siebie outsiderki z Kielc, które w meczu na tyłach tabeli podejmowały u siebie Start Elbląg. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak kielczanki zdołały wypracować sobie delikatną przewagę, by pierwszą połowę zamknąć na prowadzeniu 14:12. Po powrocie na boisko równa walka z obu stron nie ustawała, co było znacznie korzystniejsze z perspektywy gospodyń. Finalnie druga część zakończyła się remisem, który dał końcowe zwycięstwo zawodniczkom Korony, które pokonały rywalki 24:22 i zapisały tym samym na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Wyniki 13. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 24:31 (13:19)

KPR Gminy Kobierzyce - EUROBUD JKS Jarosław 28:24 (15:10)

Suzuki Korona Handball Kielce - EKS Start Elbląg 26:24 (14:12)

MKS FunFloor Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:22 (12:10)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.