Australian Open: zwycięstwa zawodniczek z dziesiątki; porażka Gauff
NEERAV BHATT / flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.01.2022, 19:27

Pierwszy dzień zmagań kobiet w Australian Open 2022 nie przyniósł porażki żadnej z najwyżej rozstawionych tenisistek. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji wycofała się Ons Jabeur.

Jako pierwsze na korcie Roda Lavera pojawiły się Maria Sakkari i Tatjana Maria. Mimo ponad dwustu lokat różnicy w światowym rankingu Greczynka nie zdominowała rywalki. Niemka popełniała dużo mniej błędów, co pozwoliło jej na rywalizację z wyżej notowaną przeciwniczką. Po niespełna dwóch godzinach Sakkari wygrała 6:4, 7:6(2). W kolejnej rundzie zmierzy się z Qinwen Zheng. Dużo mniej problemów z oponentką miała Barbora Krejcikova. Czeszka 6:2, 6:0 wygrała z Andreą Petković. 26-latka podobnie jak Greczynka najpierw wyeliminowała Niemkę, a w drugiej rundzie czeka ją mecz z Chinką - Xiyu Wang.

W sesji wieczornej swoje spotkanie rozegrała Ashleigh Barty. Australijka w 56 minut pokonała Łesię Curenko 6:0, 6:1. W kolejnej rundzie jej rywalką ponownie będzie tenisistka notowana w drugiej setce rankingu - Lucia Bronzetti. Najtrudniejsze zadanie spośród faworytek miała Paula Badosa. Hiszpanka już na samym starcie trafiła na Anę Tomljanović. Pierwszy set trwał prawie godzinę, a po wyrównanej walce zapisała go na swoim koncie turniejowa "ósemka". W drugiej odsłonie Australijka nie postawiła się przeciwniczce, ulegając 0:6. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Martina Trevisan.

W drugiej rundzie zameldowało się kilka zawodniczek klasyfikowanych kiedyś w czołowej dziesiątce rankingu: Elina Switolina, Jelena Ostapenko, Victoria Azarenka, Naomi Osaka, czy Belinda Bencić. Sensacyjną porażkę zaliczyła Cori Gauff, przegrywając 4:6, 2:6 z Qiang Wang. Z powodu kontuzji pleców z turnieju wycofała się Ons Jabeur.