Serie A: Zwycięstwo Napoli; kosztowna porażka Milanu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.01.2022, 21:30

Równolegle w ramach 22. kolejki Serie A swoje mecze rozegrały Napoli i Milan. Drużyna Piotra Zielińskiego wygrała z Bologną Łukasza Skorupskiego. Z kolei ekipa z Mediolanu uległa Spezii Jakuba Kiwiora i Arkadiusza Recy.

Napoli udanie zaczęło spotkanie, zdobywając gola w 20. minucie. Elif Elmas podał do Hirvinga Lozano, a ten pokonał Łukasza Skorupskiego. W końcówce pierwszej części gry goście byli bliscy podwyższenia rezultatu, ale Fabian Ruiz trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie czas posiadania piłki wyrównał się, choć nie przełożyło się to na częstsze zagrażanie bramki Alexa Mereta. Już w 47. minucie Lozano zmienił rezultat na 0:2 i jeszcze bardziej skomplikował sytuację gospodarzy. Ci najbliżej gola byli po rzucie wolnym bitym przez Mattiasa Svanberga, który zakończył się strzałem w słupek. 80 minut w barwach klubu z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński. Pomocnik naszej kadry otrzymał także żółtą kartkę.

Zdecydowanie gorzej spisał się inny faworyt - AC Milan. Rossonieri przez długi czas nie mogli pokonać świetnie dysponowanego Ivana Provedela. Dodatkowo 45. minucie Theo Hernandez chybił z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry zdołali jednak wyjść na prowadzenie za sprawą bramki Rafaela Leao. W drugiej połowie kibice mediolańczyków przeżyli prawdziwą katastrofę. W 64. minucie technicznym strzałem wyrównał Kevin Agudelo. W doliczonym czasie gry piłkarze gospodarzy wbili piłkę do siatki, ale sędzia, zamiast puścić grę, odgwizdał chwilę wcześniej rzut wolny. Zarówno uderzenie Zlatana Ibrahimovicia z rzutu wolnego, jak i późniejszą główkę, wybronił golkiper gości. W 95. minucie wcześniejsze sytuacje zemściły się, albowiem Emmanuel Gyasi ustalił wynik na 1:2. W barwach gości Arkadiusz Reca zagrał 76 minut, natomiast Jakub Kiwior otrzymał żółtą kartkę i spędził cały mecz na murawie. Porażka Milanu i wygrana Napoli oznaczała, że obie ekipy dzieliły już tylko dwa punkty.

Bologna - Napoli: 0:2 (0:1)

Bramki: 20', 47' Lozano

Bologna: Skorupski - Soumaoro, Binks, Theate - De Silvestri, Soriano, Svanberg, Viola, Hickey - Sansone, Arnautović

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui - Ruiz (86' Ghoulam), Lobotka, Elmas (86' Petagna), Zieliński (80' Demme), Lozano (71' Politano) - Mertens (71' Osimhen)

Żółte kartki: 43' Soumaoro, 57' Theate, 90+4' Binks - 52' Zieliński

AC Milan - Spezia: 1:2 (1:0)

Bramki: 45+1' Leao - 64' Agudelo, 90+5' Gyasi

Milan: Maignan - Florenzi, Kalulu, Gabbia (70' Gabbia), Hernandez - Krunić, Bakayoko, Saelemaekers (57' Messias), Diaz (70' Giroud), Leao (84' Rebić) - Ibrahimović

Spezia: Provedel - Amian, Erlic, Nikolaou, Reca (76' Ferrer) - Maggiore (79' Kovalenko), Kiwior, Bastoni - Gyasi, Manaj (58' Agudelo), Verde

Żółte kartki: 23' Kalulu, 62' Gabbia - 20' Gyasi, 32' Kiwior, 44' Provedel, 65' Maggiore, 90+3' Nikolaou