Australian Open: bezbłędny drugi set Świątek. Polka z awansem do kolejnej rundy!
Carine06/ Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 18.01.2022, 04:18

Iga Świątek (9. WTA) pokonała Brytyjkę Harriet Dart (123. WTA) 6:3, 6:0 w pierwszej rundzie turnieju Australian Open. Polka w kolejnej rundzie zmierzy się z 82. w rankingu WTA Rebeccą Peterson.

Gra Igi Świątek z początku wydawała się dość nerwowa, czego efekty mogliśmy zobaczyć w trzecim gemie. Dart świetnie odbierała podania Polki i nieoczekiwanie zdobyła przewagę przełamania. Okazja do odrobienia strat przytrafiła się już w kolejnym gemie, Iga jednak nie wykorzystała dwóch break pointów a następnie przegrała partię. Najlepsza polska tenisistka skorzystała z prezentu w postaci dwóch podwójnych błędów serwisowych Brytyjki w szóstym gemie i zniwelowała stratę. Świątek pokazała, że utrata własnego podania była tylko wypadkiem przy pracy. Od zakończonego niepowodzeniem gema trzeciego Polka serwując straciła tylko jeden punkt, po drodze przełamując 25-latkę z wysp po raz drugi. Gdy mistrzyni Rolanda Garrosa z 2020 roku odnalazła swój rytm gry wygrała pięć gemów z rzędu, Dart była w tym wszystkim absolutnie bezradna.

Iga w drugim secie kontynuowała swoją świetną serię. Najpierw przy pierwszej okazji przełamała rywalkę a następnie bez większych problemów utrzymała własne podanie. Po chwili Polka dzięki zabójczym returnom dołożyła drugiego brejka. Gra Harriet kompletnie się załamała, po świetnym początku meczu skazywana na porażkę tenisistka z Wielkiej Brytanii mogła mieć nadzieje na sprawienie niespodzianki. Iga przy swoich uderzeniach była niesamowicie precyzyjna i skuteczna, wielokrotnie rywalce naszej zawodniczki pozostawało jedynie odprowadzić wzrokiem piłkę lecącą w sam koniec kortu. Najwięcej problemów reprezentantce Polski sprawił gem piąty, jednak i tym razem wyszła ona z niego zwycięsko zdobywając trzecie przełamanie w tym secie. Ostatecznie Iga wygrała drugiego seta nie oddając ani jednego gema.

W kolejnej rundzie australijskiego Wielkiego Szlema Polka spotka się już z rywalką z pierwszej setki rankingu WTA. Będzie nią 26-letnia Szwedka Rebecca Peterson, mecz odbędzie się w nocy z wtorku na środę.

Iga Świątek (POL) [7] - Harriet Dart (GBR) 6:3, 6:0