Australian Open: komplet faworytów z awansem
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 18.01.2022, 14:40

W drugim dniu Australian Open pewne zwycięstwa odnieśli w zasadzie wszyscy faworyci. Po zaciętej walce awans do kolejnej rundy wywalczyli również Andy Murray czy Felix Auger-Aliassime.

Zmagania na korcie głównym rozpoczęły się od meczu Clary Burel z Garbine Muguruzą. Zdecydowaną faworytką była Hiszpanka, która stanęła na wysokości zadania i pewnie pokonała Burel 6:3, 6:4. Wspomniany mecz rozpoczął całą serię ekspresowych zwycięstw na dwóch głównych kortach w Melbourne. Bez straty seta wygrywali kolejno Iga Świątek, Andriej Rublow, oraz jego rodak i jeden z głównych faworytów turnieju Danił Miedwiediew. Serię efektownych wygranych zakończyła Simona Halep, która w pokonanym polu pozostawiła niestety Magdalenę Fręch.

W międzyczasie awans do kolejnej rundy wywalczył również Brytyjczyk Andy Murray. Wielokrotny mistrz wielkoszlemowy mierzył się z Nikolozem Basilashvilim i po zaciętym boju zdołał pokonać Gruzina 6:1, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:4. Równie wyboistą drogę do awansu pokonał Felix Auger Aliassime, który również w pięciu setach zdołał rozprawiać się z Emilem Ruusuvuori.

W sesji wieczornej niespodziewanie ciężką walkę stoczyć musiała Aryna Sabalenka. Białorusinka mierzyła się z reprezentantką gospodarzy Storm Sanders i ku radości miejscowych kibiców poległa w pierwszym secie 7:5. Wiceliderka rankingu WTA nie złożyła jednak broni i bardzo pewnie wygrała dwa kolejne sety, zwyciężając ostatecznie 5:7, 6:3, 6:2.

Następnie na korcie zameldowali się Stefaos Tsitsipas oraz Mikael Ymer. Grek nie pozostawił swojemu rywalowi żadnych wątpliwości pewnie wygrywając 6:2, 6:4, 6:3.

Równolegle do spotkania Tsitsipasa z Ymerem odbywał się niezwykle ciekawy mecz między aktualną mistrzynią US Open Emmą Raducanu, a zwyciężczynią tego samego turnieju z roku 2017 - Sloane Stephens. Mecz rozpoczął się w sposób szokujący. Brytyjka w pierwszym secie zmiotła rywalkę z kortu, wygrywając 6:0 w zaledwie 17 minut. Amerykanka po fatalnym początku zdołała jednak się podnieść i zwyciężyć w drugim secie 6:2. Raducanu zdołała nawiązać w ostatnim secie do swojej dyspozycji z początku spotkania i ostatecznie to jej łupem padł awans do kolejnej rundy. Brytyjka wygrała ostatecznie 6:0, 2:6, 6:1.

Wybrane wyniki:

Garbine Muguruza (ESP) [3] - Clara Burel (FRA) 6:3, 6:4

Iga Świątek (POL) [7] - Harriet Hart (GBR) 6:3, 6:0

Andriej Rublow (RUS) [5] - Gianluca Mager (ITA) 6:3, 6:2, 6:2

Danił Miedwiediew (RUS) [2] - Henri Laaksonen (SUI) 6:1, 6:4, 7:6(3)

Aryna Sabalenka (BLR) [2] - Storm Sanders (AUS) [WC] 5:7, 6:3, 6:2

Stefanos Tsitsipas (GRE) [4] - Mikael Ymer (SWE) 6:2, 6:4, 6:3

Emma Raducanu (GBR) [17] - Sloane Stephens (USA) 6:0, 2:6, 6:1

Andy Murray (GBR) [WC] - Nikoloz Basilashvili (GEO) [21] 6:1, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:4

Felix Auger Aliassime (CAN) [9] - Emil Ruusovuori (FIN) 6:4, 0:6, 3:6, 6:3, 6:4