Piłka ręczna - ME mężczyzn: Polska - Niemcy [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 18.01.2022, 18:00

Reprezentacji Polski dzięki dwóm zwycięstwom wywalczyła już awans do dalszej fazy mistrzostw Europy. Dzisiaj Biało-Czerwoni powalczą z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie. Na relację z batalii podopiecznych Patryka Rombla zapraszamy już o 18:00!

POLSKA - NIEMCY 23:30 (12:15)

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE i zapraszamy na dalsze obserwowanie losów naszej kadry! W fazie zasadniczej Polacy zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii, Szwecji, Norwegii i Rosji.

Polska - Niemcy 23:30 Pomimo licznych absencji w składzie, Niemcy wziąć pokazywali wysoką jakość zawodników w swoich szeregach. Reprezentacja Polski miała poważne problemy przede wszystkim na środku obrony, gdzie straciła wszystkich podstawowych zawodników. Chrapkowski i Dawydzik nie mogli zadebiutować na turnieju przez koronawirusa, Walczak i Gębala również byli niedostępni, a Bis doznał kontuzji na początku meczu.

Polska - Niemcy 23:30 Koniec spotkania! Niemcy zabierają cenne dwa punkty do fazy zasadniczej.

Polska - Niemcy 23:30 Ostatnia minuta gry. Zerbe zamienia dwójkę na trójkę w rubryce strzelonych przez Niemców bramek.

Polska - Niemcy 23:29 M'Bengue kończy swój udział w tym spotkaniu na dwie minuty przed końcem, ponieważ został wysłany na ławkę kar właśnie na taką długość czasu.

Polska - Niemcy 22:28 Szymon Sićko wykorzystuje otwarty korytarz i lobuje bramkarza.

Polska - Niemcy 21:28 Zerbe wbija gwóźdź do trumny Polaków po udanym szybkim ataku.

Polska - Niemcy 21:27 Koster nie zwalnia tempa! Wydaje się, że losy rywalizacji są już przesądzone.

Polska - Niemcy 21:26 Golla skutecznie wywalczył piłkę w kole i pokonał Korneckiego. Zegar na hali w Bratysławie pokazuje już tylko 5 minut do finałowej syreny.

Polska - Niemcy 21:25 Daszek prezentuje najlepszą formę w końcówce tego spotkania. Kolejna bramka zawodnika ORLEN Wisły Płock. Trener reprezentacji Niemiec reaguje poprzez poproszenie o czas.

Polska - Niemcy 20:25 Koster wykonał perfekcyjne uderzenie w okienko bramki Korneckiego!

Polska - Niemcy 20:24 Tym razem Sićko nie wzbudził już tak dużego optymizmu u partnerów z zespołu. Dostał on bowiem dwie minuty kary za faul w obronie. Steinert rzucił 9. bramkę w tym starciu.

Polska - Niemcy 19:23 Szymon Sićko daje impuls drużynie! Rozgrywający Łomży Vive Kielce przedarł się przez obrońców w kontrataku.

Polska - Niemcy 18:23 Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji Polacy zmniejszają stratę do pięciu bramek. Autorem bramki ponownie Michał Daszek.

Polska - Niemcy 17:23 Michał Daszek trafia do bramki ze środkowej części boiska.

Polska - Niemcy 16:23 To nie koniec złych wiadomości dla Biało-Czerwonych. Rafał Przybylski wylądował na ławce kar przez błąd zmiany, a Niemcy trafili po raz 23.

Polska - Niemcy 16:22 Krajewski próbował pokonać bramkarza ze skrzydła poprzez przerzucenie piłki nad jego głową, ale ten rzut wylądował tylko na poprzeczce.

Polska - Niemcy 16:22 Tym razem Sićko zwiódł defensorów i przełamał niechlubną serię nieudanych ataków Polaków.

Polska - Niemcy 15:21 Szymon Sićko popełnił dwa bardzo istotne błędy w tej fazie gry błędy - najpierw pospieszył się z rzutem, a później źle zagrywał do obrotowego. Polacy nie zdobyli bramki od 9 minut.

Polska - Niemcy 15:21 Golla ponownie miał wiele przestrzeni przed oddaniem rzutu i nie pomylił się w tak dogodnej sytuacji.

Polska - Niemcy 15:20 Polacy zdecydowali się na atak 7 v.s. 6 z pustą bramką. Ta taktyka nie przyniosła pożądanych skutków w pierwszej próbie.

Polska - Niemcy 15:20 Trener Rombel interweniuje. Czas dla reprezentacji Polski.

Polska - Niemcy 15:20 Moryto rzucał z bardzo trudnej pozycji z boku boiska i niestety ponownie poległ w pojedynku jeden na jednego z Bitterem. Niemcy wyszli na plus pięć bramek.

Polska - Niemcy 15:19 Duet Pietrasik-Przybylski poległ w starciu z Weberem. Arbiter podyktował karnego, a Steinert kontynuuje swoją passę skuteczności z rzutów karnych.

Polska - Niemcy 15:18 Mateusz Kornecki przedłuża nadzieje kolegów z pola udaną interwencją. Niestety w ofenywie Pietrasik źle zagrał do Syprzaka, a przy następnej okazji Moryto przegrał pojedynek sam na sam.

Polska - Niemcy 15:18 Syprzak pokonuje bramkarza z czystej pozycji.

Polska - Niemcy 14:18 Niemcami z czterema bramki na plus. Moryto źle sfinalizował kontratak.

Polska - Niemcy 14:16 Daszek nie wykorzystał szansy na wyrównanie, co zemściło się trafieniem Niemców.

Polska - Niemcy 14:15 Polacy wyszarpali piłkę w defensywie, a następnie Moryto rzucił celnie do pustej bramki. Biało-Czerwoni zbliżają się na jedną bramkę!

Polska - Niemcy 13:15 Polacy dobrze weszli w drugą połowę! Ariel Pietrasik z impetem trafia do siatki.

Wracamy do Bratysławy!

Zapraszamy na dalsze śledzenie naszej relacji już za kilkanaście minut!

Polska - Niemcy 12:15 Polacy popełnili kilka błędów w obronie, co skutkowała licznymi wykluczeniami z gry. Niemcy skrupulatnie wykorzystywali przewagę i utrzymywali wywalczone prowadzenie. Mimo tego rezultat rywalizacji absolutnie nie jest jeszcze przesądzony.

Polska - Niemcy 12:15 W ostatnich sekundach pierwszej połowy Niemcy za sprawą trafienia Webera po raz pierwszy odskoczyli na trzy trafienia.

Polska - Niemcy 12:14 Michał Olejniczak nieco spóźnił się w obronie, przez co otrzymał 2 minuty. Golla ponownie obnażył brak jednego zawodnika w polskiej defensywie.

Polska - Niemcy 11:13 Końcówkę pierwszej odsłony Polacy rozegrają w przewadze za sprawą kary dla Wienceka. Atak nie zakończył się jednak sukcesem przez błąd zasłony Syprzaka.

Polska - Niemcy 11:13 Alfred Gislason poprosił o czas. Zaraz po wznowieniu gry Weber wykiwał biało-czerwoną obronę.

Polska - Niemcy 11:12 Krajewski wykorzystuje szybki atak po stracie Niemców.

Polska - Niemcy 10:12 5 minut do końca pierwszej połowy. Gra cały czas toczy się na zasadzie "cios za cios".

Polska - Niemcy 10:11 Szymon Sićko w swoim stylu z dziesiątego metra!

Polska - Niemcy 9:10 Szymon Sićko wkleił się między dwóch obrońców reprezentacji Niemiec, którzy zareagowali na jego poczynania poprzez faul w polu karnym. Arkadiusz Moryto po raz trzeci trafia do siatki z "siódemki".

Polska - Niemcy 8:9 Koster z pierwszym rzutem na tym turnieju i co ważne, rzutem skutecznym. Moryto odpowiedział - tym razem ze skrzydła.

Polska - Niemcy 7:8 Michał Olejniczak poszedł sam na przebój w trakcie kontrataku i wywalczył rzut karny. Arkadiusz Moryto nie zmarnował jego poświęcenia.

Polska - Niemcy 6:7 Kilka uwag od trenera poskutkowało! Polacy rozgrywali akcję ofensywną z dużą dozą cierpliwości i zakończyli ją poprzez atomowy rzut Szymona Sićki!

Polska - Niemcy 5:7 Polacy ponownie nie spisali się w grze w mniejszości. Patryk Rombel zareagował na złą postawę swoich podpieczonych poprzez poproszenie o czas.

Polska - Niemcy 5:7 Steinert rozgrywa kapitalne zawody - tym razem uraczył kibiców fantastycznym rzutem, będąc odwróconym do bramki. Chwilę później przewagę podwyższył Golla.

Polska - Niemcy 5:6 Hat-trick Steinerta pod względem wykorzystanych rzutów karnych. Mateusz Kornecki nie poddał wyzwaniu po wejściu z ławki.

Polska - Niemcy 5:5 Na ławce kar pojawił się Ariel Pietrasik, co ponownie oznacza więcej przestrzeni dla Niemców.

Polska - Niemcy 5:5 Biało-Czerwoni nadrobili straty w trybie ekspresowym! Autorem piątej bramki Kamil Syprzak. Należy też docenić piękne, techniczne podania Olejniczaka.

Polska - Niemcy 4:5 Michał Olejniczak wpisuje się na listę strzelców po fantastycznej indywidualnej akcji i natychmiastowym minięciu rywali.

Polska - Niemcy 3:5 Co za bomba Webera! Niemcy po raz pierwszy odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie.

Polska - Niemcy 3:4 Steinert bez większych problemów wykorzystuje dziurę w osłabionej obronie Polaków

Polska - Niemcy 3:3 Pierwsze dwuminutowe upomnienie w szeregach Polaków. Bartłomiej Bis ofiarnie interweniował w obronie, ale przekroczył przy tym przepisy.

Polska - Niemcy 3:3 Szymon Sićko za drugim razem przełamuje niemiecki mur!

Polska - Niemcy 2:3 Szymon Sićko chciał zaprezentować swój niesamowity rzut z dystansu, ale tym razem jego próba okazała się nieskuteczna. W odpowiedzi Steinert wykorzystał kolejnego karnego.

Polska - Niemcy 2:2 Tym razem rzut karny został podyktowany na korzyść Niemców - Steinert rzucił bezbłędnie.

Polska - Niemcy 2:1 Mateusz Zembrzycki notuje dwie kapitalne interwencje z rzędu!

Polska - Niemcy 2:1 Polacy rozgrywali atak w przewadze razem z obrotowym, który wywalczył rzut karny. Arkadiusz Moryto zamienił "siódemkę" na bramkę.

Polska - Niemcy 1:1 Skuteczna odpowiedź Polaków! Michał Daszek z pierwszym trafieniem.

Polska - Niemcy 0:1 Tablica strzelców została otwarta przez Johannesa Gollę.

Polska - Niemcy 0:0 Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmiał na hali w Bratysławie! Przy piłce reprezentacja Niemiec.

Rozpoczynamy (miejmy nadzieję) wielkie emocje! Czas na hymny narodowe!

AKTUALIZACJA: Maciej Gębala nie znalazł się w kadrze na spotkanie. Pomimo statusu ozdrowieńca, pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczył go z możliwości wzięcia udziału w meczu.

Warto podkreślić, że żaden z zawodników reprezentacji Polski nie wypadł na mecz z Niemcami z powodu koronawirusa. Wszystkie testy naszych reprezentantów pokazały bowiem wynik negatywny.

Relacja LIVE rozpocznie się już o godzinie 18:00!