NHL: dużo emocji w najlepszej lidze świata

• Data publikacji: 19.01.2022, 09:40

W trzy poprzednie dni rozegrano kilka meczów ligi NHL. W większości z nich wygrywali faworyci.

Ciekawie zapowiadał się mecz dwóch czołowych drużyn Konferencji Zachodniej. St. Louis Blues podejmowali Nashville Predators. Goście szybko objęli prowadzenie 2:0, ale do końca pierwszej części gry Blues doprowadzili do remisu. Po drugiej tercji było już 4:2 dla gospodarzy. Bramkę kontaktową zdobył Jakow Trenin, a wynik na 5:3 ustalił Brayden Schenn. Zdobył on drugiego gola, podobnie jak Iwan Barbaszew. Ekipa z St. Louis jest na drugim miejscu w tabeli konferencji, a Predators plasują się lokatę niżej. Dzień później przegrali oni 1:3 z Vancouver Canucks.

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu dwa mecze zakończyły się rzutami karnymi. Colorado Avalanche prowadzili 2:0 z Minnesotą Wild, ale goście odrobili straty. W ostatnich minutach podstawowego czasu gry bramki strzelili Nathan McKinnon (Colorado) i Kiriłł Kaprizow (Minnesota). Tym samym po 60 minutach był remis 3:3. W karnych jedyne trafienie dla Avalanche zdobył Mikko Rantanen. Seattle Kraken pokonali 3:2 Chicago Blackhawks. Dwa trafienia, w tym jedno w rzutach karnych zaliczył Ryan Donato. Dzisiaj zwycięstwo w Filadelfii odnieśli New York Islanders. Po wyrównanej grze po 65 minutach był remis 3:3. Do rozstrzygnięcia rzutów karnych potrzeba było aż dziewięciu serii, kiedy jedynego gola strzelił Oliver Wahlstroem.

Washington Capitals - Vancouver Canucks 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:1)
Colorado Avalanche - Minnesota Wild 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 1:0)
Arizona Coyotes - Montreal Canadiens 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
San Jose Sharks - Los Angeles Kings 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
Seattle Kraken - Chicago Blackhawks 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 2:0)
New York Islanders - Philadelphia Flyers 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
St. Louis Blues - Nashville Predators 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Vegas Golden Knights - Pittsburgh Penguins 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Boston Bruins - Carolina Hurricanes 1:7 (1:5, 0:0, 0:2)