Ultraliga: Team ESCA Gaming i AGO ROGUE dominują; devils.one ostatnie
Ultraliga/Polsat Games

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 20.01.2022, 08:35

Druga kolejka Ultraligi dobiegła końca. W ciągu tych dwóch dni mogliśmy oglądać tak ciekawe mecze jak Team ESCA Gaming kontra Iron Wolves czy Komil&Friends kontra Goskilla. Obecnie AGO ROGUE i Team ESCA Gaming zajmują pierwsze miejsce w tabeli z wynikami 4:0. Natomiast 0:4 i ostatnie miejsce trafiło do devils.one. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Team ESCA Gaming vs Iron Wolves - 1:0 (MVP: HARPOON)

Team ESCA Gaming Iron Wolves
HeSSZero Wukong 3/9/4 6/2/14 Ornn Kakan
Xeonerr Hecarim 1/9/5 4/1/14 Talon Souli
Leesang Victor 3/2/5 4/3/9 Corki Saulius
HARPOON Jinx 5/2/3 11/3/8 Aphelios Yashiro
marlon Braum 1/5/9 2/4/19 Thresh Czypsy

Gra rozpoczęła się od wymiany dwa za jeden dla WOLF, a wkrótce po równej walce Kakan wyeliminował HeSSZero. Smok trafił do czerwonej drużyny, a Herald do niebieskiej. Yashiro natomiast zdobył solo killa na Jinx, a Ornn jeszcze raz zabił Wukonga. Wczesna przewaga należała do Sauliusa i spółki. W 12. minucie HARPOON zdobył swoje pierwsze zabójstwo, ale Yashiro rozpędzał się coraz bardziej. Po paru chwilach zobaczyliśmy walkę zdominowaną przez WOLF. Xeonerr zdołał ukraść przeciwnikom smoka, a teamfight w 22. minucie ponownie należał do czerwonej drużyny, która wydawała się być niesamowicie rozpędzona. Już po chwili kolejne zabójstwa wpadły na konto WOLF, ale TEG zdołało zdobyć też coś dla siebie. Co więcej, HARPOON zapewnił swojej drużynie wygraną walkę i Barona. To był moment, kiedy spora nadzieja pojawiła się u fanów TEG. Oceaniczna Dusza jednak wzmocniła Yashiro i spółkę, ale ku zaskoczeniu wielu, niebieska drużyna zaatakowała przeciwników pod ich bazą i wypadła naprawdę dobrze. Obydwie formacje zaczęły być bardzo blisko wygranej. WOLF podjęło Barona, ale dokładnie w tym samym czasie Team ESCA Gaming pospieszyło w kierunku czerwonego Nexusa kończąc to spotkanie.

Komil&Friends vs Goskilla - 1:0 (MVP: Yuta)

Komil&Friends Goskilla
Tracyn Gwen 6/2/4 2/4/8 Kennen VeyLot
Yuta Lee Sin 1/2/11 5/3/3 Trundle Sh4dowUS
many Vex 3/2/7 4/4/8 Corki Silas
svns Kai'Sa 5/3/5 3/2/5 Tristana Baybror
minemaciek Nautilius 1/6/7 1/3/10 Rakan iLevi

Pierwszą wymianą była wymiana jeden za jeden na dolnej alei. Wkrótce w tym samym  miejscu złapany został Nautilius, a pierwszy smok wzmocnił KNF. Przy Heraldzie w walce zginął Trundle, a drugi smok trafił do niebieskiej drużyny. Na midzie jednak został złapany minemaciek, aby parę minut później wraz z Yutą upaść w innej części mapy. W 23. minucie zobaczyliśmy teamfight, który został tym razem zdominowany przez GSK. Ta akcja pozwoliła im zdobyć Barona. wkrótce VeyLot został wyłapany, a kolejna walka, chociaż rozpoczęła się dość równo, była pod kontrolą KNF. Goskilla rozpoczęła drugiego Barona, ale przeciwnicy nie tylko przeszkodzili Silasowi i spółce, ale też zdobyli wzmocnienie dla siebie. Podniebna Dusza trafiła ostatecznie na konto GSK, a w 38. minucie także Baron. Długa mapa rozstrzygnęła się przy Starszym Smoku. Yuta zdołał go ukraść co dało jego drużynie zwycięstwo w walce, a także w całej grze. Od razu rozpoczęli oblężenie czerwonej bazy i przed 41. minutą Nexus GSK upadł.