Koszykówka - Euroliga kobiet: kolejna porażka Arki Gdynia
Dawid Lis

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 19.01.2022, 19:57

VBW Arka Gdynia mogła przystępować do starcia z ekipą z Francji z nadzieją na korzystny rezultat. Nie tylko ze względu na fakt, że Basket Landes zajmuje przedostatnie miejsce w grupie B, ale też gdynianki w poprzednim meczu zdołały pokonać wyżej notowane koszykarki Galatasaray. Niestety polska drużyna uległa dziś Landes 74:87.

Po dobrym początku spotkania gdynianki zaczęły tracić swoją przewagę i rywalki stopniowo uciekały im z wynikiem. Dopiero kiedy mecz zbliżał się do połowy reprezentantki polskiego klubu przebudziły się i zdołały nawet wyrównać. Do przerwy VBW Arka Gdynia przegrywałą 40:42. Pozytywnymi wieściami dla gospodyń dzisiejszego starcia była dobra dyspozycja trzech zawodniczek: Megan Gustafson, Marissy Kastanek i Morgan Bertsch. W trzeciej kwarcie koszykarki polskiego klubu zdołały nawet objąć prowadzenie, ale ich radość nie trwała zbyt długo. Ostatnia odsłona to już jednak absolutna dominacja ekipy Basket Landes. Porażka gdynianek w ostatniej kwarcie w stosunku 25:17 nie dawała żadych nadziei na wywalczenie korzystnego wyniku i Arrka przegrała swoje dziewąte spotkanie. Po 11 meczach polska ekipa zajmuje ostatnie, ósme miejsce.

VBW Arka Gdynia - Basket Landes 74:87 (19:24, 21:18, 17:20, 17:25)

Arka Gdynia: Gustafson 18, Kastanek 16, Bertsch 12, Pavlopoulou 9, Begić 8, Podgórna 4, Dobrowolska 4, Szymkiewicz 3, Bazan 0.

Basket Landes: Fauthoux 22, Turcinović 17, Magarity 16, Paget 12, Chery 6, Tolo 6, Cardenal 2, Abega 2, Roumy 2, Harmon 2.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.