Puchar Niemiec: Freiburg pokonuje Hoffenheim
PreZero/commons.wikipedia.org

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 19.01.2022, 22:39

Na PreZero Arena oglądaliśmy ciekawe spotkanie. Ostatecznie z awansu do kolejnej rundy, mogli cieszyć się piłkarze Freiburga, wygrywając 4:1.

Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie. Po dobrze wyprowadzonej kontrze ładnym uderzeniem popisał się Vicenzo Grifo. Po tej bramce przez dłuższy czas nie oglądaliśmy ciekawszych akcji. Kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Freiburga po zagraniu ręką. Z jedenastu metrów nie pomylił się Grifo, zdobywając dublet w tym meczu. W drugiej części gry gospodarze złapali kontakt. Samobójcze trafienie zaliczył Nico Schlotterbeck. Bardzo dużo działo się po przerwie. Freiburg szybko odpowiedział i ponownie odskoczył na dwie bramki. Kevin Schade podwyższył wynik spotkania pewnym uderzeniem. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, podopieczni Christiana Streicha rozwiali wszelkie wątpliwości, zdobywając gola na 4:1. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Demirović i pokonał Baumanna. Freiburg pewnie pokonał Hoffenheim i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

Hoffenheim - Freiburg: 1:4 (0:2)

Bramki: 53' (sam.) Schlotterbeck - 10', 36' (k.) Grifo, 55' Schade, 68' Demirović

Hoffenheim: Baumann - Richards, Vogt (75' Hubner), Posch - Raum, Stiller (46' Kramarić), Akpoguma (46' Dabbur), Geiger, Baumgartner (75' Rudy) - Rutter (70' Bruun Larsen), Bebou

Freiburg: Flekken - Gunter, Schlotterbeck, Lienhart, Kubler - Grifo (70' Jeong Woo-Yeong), Hofler, Eggestein (84' Keitel), Schade (58' Gulde) - Holer (84' Petersen), Demirović (70' Sallai)

Żółte kartki: 32' Richards, 79' Geiger - 27' Schade

Sędzia: R. Schroder