Australian Open: koniec turnieju dla Magdy Linette
sirobi 2018

• Data publikacji: 20.01.2022, 05:54

Magda Linette (53. WTA) na drugiej rundzie zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Australian Open. Polska tenisistka uległa Darii Kasatkinie (23. WTA) 2:6, 3:6.

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie, a obie tenisistki toczyły wyrównaną walkę. W pierwszych gemach pewniej na korcie czuła się Polka, która dwukrotnie pewnie utrzymała podanie, a w gemie Kasatkiny miała nawet jednego break-pointa, którego Rosjanka zdołała jednak obronić. Niestety chwilę później to Daria zdołała wypracować sobie szansę na przełamanie i natychmiast ją wykorzystała, obejmując prowadzenie 3:2. W szóstym gemie Linette starała się za wszelką cenę jak najszybciej odrobić stratę, ale nie zdołał wykorzystać żadnego z dwóch break-pointów. Ta sytuacja natychmiast się na poznaniance zemściła, ponieważ już chwilę później Kasatkina zdobyła drugie przełamanie, a następnie zamknęła seta przy własnym podaniu.

Druga odsłona rozpoczęła się niestety źle dla naszej tenisistki, ponieważ już w trzecim gemie Magda utraciła własny serwis. Polka prowadziła 30:0, ale następnie przegrała cztery kolejne piłki i już na początku seta znalazła się w trudnej sytuacji. Co gorsze, Linette nie była w stanie nawiązać najmniejszej walki przy podaniu rywalki i gem przegrany na 1:3 był trzecim kolejnym, w którym Daria nie straciła nawet jednego punktu. W następnych gemach Magda próbowała jeszcze nawiązać walkę, ale bez odłamania nie była w stanie zagrozić rywalce. Ostatecznie Daria Kasatkina wygrała 6:2, 6:3 i awansowała do III rundy turnieju.

Daria Kasatkina (RUS) [25] - Magda Linette (POL) 6:2, 6:3