Australian Open: kolejny biało-czerwony za burtą turnieju
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 20.01.2022, 07:15

Alex De Minaur okazał się być za mocny w drugiej rundzie Australian Open dla Kamila Majchrzaka. Australijczyk do zwycięstwa w rozmiarach 6:4, 6:4, 6:2 potrzebował 100 minut. Tym samym w turnieju został wyeliminowany ostatni biało-czerwony singlista.

Już na początku spotkania dało się odczuć, że Alex De Minaur jest faworytem czwartkowej rywalizacji. Po stronie Australijczyka przemawiała publiczność zebrana na Rod Laver Arenie, ale także duża lepsza dyspozycja na korcie. Już w drugim gemie serwisowym Kamil Majchrzak przegrał cztery z rzędu piłki i jasno było, że nie ma granicy błędu w pierwszej partii. Lecz te błędy dopadły Polaka w kolejnym gemie, gdy trzykrotnie stawał przed szansą wywalczenia przełamania powrotnego. Od tego momentu rywalizacja toczyła się jednostronnie, pod dyktando serwujących. Finalnie jeden break pozwolił 22-latkowy zwyciężyć 6:4.

Po niezłym otwarciu drugiej odsłony, ponownie Majchrzaka dopadł słabszy gem serwisowy. Piotrkowianin, tym razem w piątej rozgrywce, miał chwilę słabszej gry, co wykorzystał niesiony dopingiem publiczności De Minaur. Przyzwoita gra Polaka nie wystarczyła do wyrównania, bo równie dobrze przy swoich podaniach grał 22-latek. Również w tej partii jedno przełamanie zadecydowało o tym, że set trafił na konto australijskiego tenisisty, który prowadził 2:0 i ciężko było szukać pozytywów na dalszą część meczu u Polaka.

Trzeci set okazał się najkrótszy, a zarazem najbardziej jednostronny. Już w pierwszym gemie Majchrzak musiał stanąć przed obroną break-pointa. Polak co prawda wyszedł z opresji, ale ta sztuka nie udała mu się przy kolejnym podaniu. Po kilkunastu minutach gry na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:1 dla Australijczyka i jasne było, że ciężko będzie o zmianę obrazu tego spotkania. Zmotywowany De Minaur nie zamierzał poprzestać, a niedługo później przełamał 26-latka drugi raz, a wtedy pewne stało się, że mecz zmierza ku końcowi. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 6:2, a 42. rakieta światowego rankingu w następnej rundzie podejmie Pablo Andujara.

Alex De Minaur (AUS)[32] - Kamil Majchrzak(POL) 6:4, 6:4, 6:2