Australian Open: szybkie zakończenie zawodów Zielińskiego
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 20.01.2022, 09:19

Jan Zieliński i Alexander Bublik odpadli w pierwszej rundzie gry podwójnej tegorocznego Australian Open. Polsko-kazachski duet przegrał z parą Marcos Giron, Soonwoo Kwon w dwóch setach. Biało-czerwony nie zapisze turnieju do udanych, bo na korcie przebywał niespełna godzinę.

Spotkanie pierwszej rundy deblowego Australian Open rozpoczęło się wybornie dla Jana Zielińskiego i Alexandra Bublika, którzy już w pierwszym gemie przełamali rywali. Niestety równie szybko stracili przewagę, bo oddali swoim rywalom następnego gema. W głównej mierze wynikało to ze słabej gry Zielińskiego, który w tym czasie popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Marcos Giron oraz Soonwoo Kwon nie zamierzali na tym poprzestać i po chwili objęli prowadzenie 4:1. Wypracowana przewaga przez duet amerykańsko-koreański pozwoliła im zwyciężyć pierwszą partię 6:3.

Druga odsłona rozpoczęła się przeciwnie do tej pierwszej. Na korcie toczyła się wyrównana batalia, a w pierwszych czterech gemach górowali serwujący. W piątej rozgrywce, przy podaniu Zielińskiego, polsko-kazachski debel popełnił trzy niewymuszone błędy, a to kosztowało utratą gema. Giron i Kwon do końca meczu grali bardzo pewnie, a Zieliński z Bublikiem nawet na moment nie zagrozili przeciwnikom w ich gemach serwisowych. Po 56 minutach od rozpoczęcia spotkania, trzecią piłkę meczową wykorzystał amerykańsko-koreański debel, jednocześnie zapewniając sobie awans do drugiej rundy.

Marcos Giron/Soonwoo Kwon (USA/KOR) - Jan Zieliński/Alexander Bublik (POL/KAZ) 6:3, 6:4