NBA: Nets pokonali Wizards, wyjątkowy mecz Jokica
NBA Meraki/flickr.com

• Dodał: Michał Rejterowski
  • Data publikacji: 20.01.2022, 10:39

Washington Wizards ulegli na własnym parkiecie Brooklyn Nets 118:119. Nikola Jokic poprowadził Denver Nuggets do wygranej po dogrywce nad Los Angeles Clippers 130:128.

Washington Wizards - Brooklyn Nets

Pierwsza połowa należała do Kyrie Irvinga, który zdobył w niej 22 ze swoich 30 punktów. Widać, że zawodnik nie zaniechał treningowej rutyny podczas odsunięcia od składu.

Był dziś genialny. Jego obecność na parkiecie to dla nas ogromny plus. - Steve Nash

Bohaterem numer dwa wśród gości był gracz, który na początku obecnego sezonu wrócił do zawodowej koszykówki po zakończeniu kariery. LaMarcus Aldridge zdobył 27 oczek oraz dodał 7 zbiórek. Po stronie Wizards punkty były bardziej rozłożone, jednak klasycznie przewodził Bradley Beal (23/4/9).

Nets prowadzili przez niemal cały mecz. Największą, 16 punktową przewagę, osiągnęli w połowie trzeciej kwarty. Jednak Wizards wyszli wyraźnie zmotywowani na ostatnią część spotkania i błyskawicznie zmniejszyli stratę do jednego posiadania.

Po trafieniu Kuzmy z rogu boiska, tablica wyników pokazywała 119:118 na korzyść Nets. Pozostawało 36 sekund do końca. Gospodarze świetnie wybronili następną akcję. Od razu przeszli do ofensywy wymieniając kilka szybkich podań. Piłka znów trafiła do Kuzmy, jednak tym razem zabrakło szczęścia.

Wizards utrzymują ósmą lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej, jednak Celtics są coraz bliżej odebrania im tej pozycji.

Denver Nuggets - Los Angeles Clippers

Szalony mecz w górach Kolorado. Pomimo absencji kluczowych zawodników, Clippers dzielnie postawili się aktualnemu MVP ligi. Prowadzenie w meczu zmieniało się aż 16 razy. Po stronie Nuggets widać było większą dojrzałość gry. Zawodnicy wykorzystywali wszystkie błędy przeciwnika. W pierwszej połowie widocznie skupili się na szukaniu przewag w kontrataku. Clippers za to zaskoczyli głębią składu. W pojedynku rezerwowych, przyjezdni wygrali 46:15.

Nieoczekiwanym bohaterem drużyny z Los Angeles okazał się Ivica Zubac, który ustanowił swój punktowy rekord kariery. Statystyki Chorwata to 32 punkty, 10 zbiórek oraz 3 asysty. Przeciwnika miał jednego z najtrudniejszych. Nikola Jokic dominował w każdym aspekcie gry. MVP zaliczył triple double złożone z 49 punktów, 14 zbiórek oraz 10 asyst. Pomimo świetnego występu środkowego, Clippers wciąż utrzymywali się przy życiu. W końcówce czwartej kwarty, gra toczyła się punkt za punkt. Floater Reggie'ego Jacksona sprawił, iż goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie na 38 sekund przed końcową syreną. W następnej akcji, Will Barton wbiegł pod kosz i nie bez trudu doprowadził ponownie do remisu. Żadna z drużyn nie przechyliła już wyniku na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

W dogrywce Clippers nadal wykorzystywali akcje dwójkowe pary Jackson-Zubac. Po stronie Nuggets gra polegała raczej na akcjach izolacyjnych i szukaniu przewag fizycznych po przejęciu krycia po zasłonie. Prowadzenie żadnej z ekip nie wyszło ponad trzy oczka. Po dobitce Zubaca mieliśmy 127:127 na tablicy i kilkanaście sekund do końca. Wtedy to Nikola Jokic skupił na sobie całą uwagę obrony a następnie oddał piłkę w róg do Aarona Gordona, a ten trafił za trzy punkty. Pozostały niecałe dwie sekundy. Clippers spróbowali desperackiego rzutu zza połowy boiska, jednak bez powodzenia.

Drużyny Nuggets oraz Clippers zajmują odpowiednio szóstę i dziewiąte miejsce po Zachodniej stronie ligi.

Komplet wyników z minionej nocy:
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 123:110 (25:21, 22:36, 47:23, 29:30)
Joel Embiid 50pkt/12zb - Mo Bamba 32pkt/4zb
Washington Wizards - Brooklyn Nets 118:119 (28:33, 34:41, 24:23, 32:22)
Bradley Beal 23pkt/4zb/9as - Kyrie Irving 30pkt/3zb/7as
Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 134:122 (26:42, 35:31, 45:20, 28:29)
Trae Young 37pkt/5zb/14as - Karl Anthony Towns 17pkt/10zb/7as
Boston Celtics - Charlotte Hornets 102:111 (27:25, 21:31, 26:30, 28:25)
Dennis Schroder 24pkt/7zb/5as/3prz - Terry Rozier 28pkt/4zb/10as
Miami Heat - Portland Trail Blazers 104:92 (23:26, 35:30, 20:24, 26:12)
Bam Adebayo 20pkt/11zb/4as/5prz/3blk - Afernee Simons 27pkt/3zb/7as
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 117:104 (24:29, 34:20, 29:29, 30:26)
Nikola Vucevic 24pkt/12zb/3as - Darius Garland 20pkt/5zb/12as
Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 126:114 (36:30, 25:17, 35:40, 30:27)
Giannis Antetokounmpo 33pkt/15zb/7as - Ja Morant 33pkt/8zb/14as
Dallas Mavericks - Toronto Raptors 102:98 (27:31, 28:23, 28:22, 19:22)
Luka Doncic 41pkt/14zb/7as - Pascal Siakam 20pkt/8zb/3as/3prz
San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 118:96 (32:22, 37:29, 37:27, 12:18)
Dejounte Murray 23pkt/10zb/14as/3prz - Ahai Gilgeous-Alexander 9pkt/11zb/8as
Utah Jazz - Houston Rockets 111:116 (27:36, 35:21, 19:26, 30:33)
Rudy Gobert 23pkt/9zb/4as - Christian Wood 13pkt/15zb/4as
Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 130:128 (29:25, 18:34, 34:22, 33:33, 16:14) OT