Piłka ręczna - ME mężczyzn: Polska - Norwegia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 20.01.2022, 20:30

Po solidnym otwarciu mistrzostw Europy polscy piłkarze ręczni rozpoczynają fazę zasadniczą. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będą brązowi medaliści poprzedniej edycji rozgrywek Starego Kontynentu, czyli reprezentacja Norwegii. Na relację live z tego spotkania zapraszamy już o 20:30!

POLSKA - NORWEGIA 31:42 (15:21)

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania podczas europejskiego czempionatu!

Biało-Czerwoni szansę na rehabilitację mają już jutro, gdyż o 18:00 czeka ich potyczka ze Szwecją.

Polska - Norwegia 31:42 - Na osłodę występu Polaków ostatnim trafieniem popisuje się Moryto. Norwegowie zupełnie zdominowali spotkanie i zasłużenie zapisują na swoim koncie dwa punkty.

Polska - Norwegia 29:41 - Bardzo dobrze popracował teraz Przybylski w ofensywie.

Polska - Norwegia 27:40 - Piękna bramka Kenta Tonnesena i Norwegowie dobili do 40 punktów.

Polska - Norwegia 27:39 - Pozytywem dzisiejszego spotkania jest z pewnością dyspozycja Arkadiusza Moryty w rzutach karnych.

Polska - Norwegia 25:39 - Ostatnie minuty meczu, a Norwegowie zmierzają do złamania bariery 40 punktów.

Polska - Norwegia 24:37 - Norwegowie ponownie w osłabieniu, ale to nie powstrzymuje ich od zdobywania kolejnych bramek.

Polska - Norwegia 24:36 - Biało-Czerwoni jeszcze próbują. Punktuje Beckman, a nawet Mateusz Kornecki.

Polska - Norwegia 21:35 - Christian Berge daje szanse też innym zawodnikom, ale styl gry Norwegów nie uległ zmianie. Świetne trafienie Erika Tofta.

Polska - Norwegia 20:33 - Mozolnie idzie nam zdobywanie bramek, ale teraz trafia Kamil Syprzak.

Polska - Norwegia 19:32 - Jeszcze kara dla Melwina Beckmana i nieomylny Sebastian Barthold.

Polska - Norwegia 18:30 - Trafia Michał Daszek, ale Norwegowie odpowiadają dwoma szybkimi bramkami. Ogromna przewaga brązowych medalistów z poprzedniej edycji rozgrywek.

Polska - Norwegia 17:28 - Norwedzy nic nie robią sobie z osłabienia, a Barthold zamienia rzut karny na kolejny punkt.

Polska - Norwegia 17:26 - Bardzo dobra gra Piotra Jędraszczyka w ataku i Polacy przez dwie minuty zagrają w przewadze.

Polska - Norwegia 17:26 - Norwegowie z łatwością czytają grę Biało-Czerwonych, a Bjornsen dwukrotnie popisuje się świetnymi uderzeniami. Nie wygląda to najlepiej i o czas prosi polski szkoleniowiec.

Polska - Norwegia 17:24 - Sagosen z łatwością ogrywa Dawydzika i notuje kolejne trafienie.

Polska - Norwegia 17:23 - Maciej Pilitowski wpisuje się na listę strzelców dzisiejszego meczu, ale na odpowiedź Norwegów nie trzeba było długo czekać.

Polska - Norwegia 16:22 - Szansę natomiast wykorzystują Norwedzy, a Zembrzyckiego pokonuje Overby.

Polska - Norwegia 16:21 - Świetną interwencję odnotował teraz Mateusz Zembrzycki, ale Polacy nie wykorzystali szansy na kolejną bramkę.

Polska - Norwegia 16:21 - Dawid Dawydzik udanie rozpoczyna drugą połowę, jednak przed Polakami bardzo trudne zadanie.

Dobry początek i zupełna dominacja Norwegów. Biało-Czerwoni nie popisali się w pierwszej połowie, ale to jeszcze nie koniec meczu. Wracamy za kilka minut.

Polska - Norwegia 15:21 - Seria rzutów karnych w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Nie myli się Moryto, ale nie myli się też Barthold.

Polska - Norwegia 14:20 - Kara dla Gulleruda i kolejna szansa Polaków. Moryto nie myli się dziś w rzutach karnych.

Polska - Norwegia 13:20 - Biało-Czerwoni szukają swoich szans, ale Sagosenowi lepiej idzie odnajdywanie kolejnych bramek.

Polska - Norwegia 13:19 - Wreszcie uaktywniliśmy się w ataku, najpierw Dawydzik, a teraz Syprzak.

Polska - Norwegia 12:19 - Po czasie Norwegowie się nie zatrzymują, kolejne trafienia Sagosena i Barholda.

Polska - Norwegia 11:17 - Szymon Sićko, tylko on jest dziś w stanie przebić się przez obronę rywali. Zbliżamy się do końca pierwszej połowy, ale wcześniej o czas prosi Christian Berge.

Polska - Norwegia 10:17 - Zupełnie nie idzie Biało-Czerwonym w ataku, a Sagosen robi co chce z naszą linią obrony. Już siedem punktów przewagi Norwegów.

Polska - Norwegia 10:15 - Kolejna piękna bramka w wykonaniu Szymona Sićki, ale niestety w ekspresowym tempie odpowiada Sagosen.

Polska - Norwegia 9:14 - Nie możemy przebić się w ofensywie, a Bjornsen pewnie zamienia kolejne piłki w punkty.

Polska - Norwegia 8:12 - Nie cieszyliśmy się długo z dobrej gry Biało-Czerwonych, bo Bjornsen pewnie wrzuca piłkę do pustej bramki.

Polska - Norwegia 8:10 - Mateusz Kornecki popisuje się fenomenalną interwencją, a Moryto ponownie trafia. Biało-Czerwoni odrabiają straty.

Polska - Norwegia 7:10 - Mieliśmy okazję do gry w przewadze po karze dla Pettera Overby, ale dołącza do niego Ariel Pietrasik.

Polska - Norwegia 7:10 - Świetnie teraz powalczył Olejniczak i wypracował rzut karny dla Biało-Czerwonych, którego nie psuje Moryto.

Polska - Norwegia 6:10 - Bjornsen powiększa przewagę Norwegów, a Patryk Rombel prosi o przerwę.

Polska - Norwegia 6:9 - Słaby fragment gry Biało-Czerwonych, kolejna strata piłki i kara dla Rafała Przybylskiego. Na szczęście na bramce czuwa Kornecki.

Polska - Norwegia 6:8 - Trzy szybkie kontry Norwegii i trzy wykorzystane rzuty Sebastiana Bartholda.

Polska - Norwegia 6:5 - Świetna interwencja Mateusza Korneckiego, a Moryto po raz kolejny nie pudłuje z rzutu karnego. Polska wychodzi na prowadzenie!

Polska - Norwegia 5:5 - Norwegowie bardzo szybko zdobywają kolejne bramki, ale Biało-Czerwoni nie pozostają im dłużni.

Polska - Norwegia 3:3 - Sagosen po raz kolejny jest nie do zatrzymania dla Polaków, ale rzut karny pewnie wykorzystuje Arkadiusz Moryto.

Polska - Norwegia 2:2 - Strata piłki przez Norwegów, którą wykorzystują Polacy. Piękna bramka Jana Czuwary.

Polska - Norwegia 1:2 - Sagosen jeszcze raz, ale Polacy odpowiadają udanym trafieniem Szymona Sićki.

Polska - Norwegia 0:1 - Zaczynamy, a wynik dla Norwegów otwiera Sagosen.

Na hali w Bratysławie rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Jak Polacy wejdą w rundę zasadniczą? Tego dowiemy się już za trochę ponad godzinę!

Już za moment początek meczu. Niestety przed spotkaniem nie mamy dobrych informacji. To już koniec turnieju dla Bartłomieja Bisa, który podczas starcia z Niemcami zerwał więzadła w kolanie.

Na relację z meczu Biało-Czerwonych z Norwegią zapraszamy już o 20:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.